Ojciec pełen miłosierdzia

by - lutego 24, 2017


Może powinnam zacząć od tego dla kogo ta książka. Dlaczego uważam, że to godne uwagi na dobry początek ? Głównie ze względu na to, że po ilustracji zawartej na okładce i odnosząc to do pozostałych książek Wydawnictwa Promic, skierowanych do dzieci a opatrzonych ilustracjami tego samego artysty, byłam przekonana, że to książka do dzieci około komunijnych. Tytuły do takich odbiorców kierowane z wielką przyjemnością czytam z Wojtusiem, tu natomiast już podczas czytania pierwszej strony zorientowałam się, że odbiorca tak młody niewiele z treści pojmie. Nie jest to opowieść o miłosierdziu dla najmłodszych. Osobiście uważam, że to doskonała książka dla dzieci od 10 roku i w górę, idealna również dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Lektura dająca do myślenia, zachęcająca do działania, pozwalająca krok po kroku otworzyć oczy i serce na miłosierdzie wobec otaczających nas ludzi.Z tą publikacją każdy czytelnik pozna wszystkie uczynki miłosierdzia, tak względem ciała jak i względem duszy. Czytelne wyjaśnienie, trafiające do myśli i chwytające za serce cytaty wytłumaczenie czym jest każdy z tych uczynków, osadzenie każdego z nich w dzisiejszych czasach, wyjaśnienie czym jest, czym może być, jak może być realizowany w naszym życiu w codzienności. 
Cytaty z Pisma Świętego, a także pytania do czytelnika a nawet zadania pozwalające wejrzeć w swoje wnętrze i zrozumieć samego siebie.Strony popychające do aktywnego brania udziału w życiu kościoła jako wspólnoty ludzi.
Czasy nie są łatwe, trudno stawić czoła trendom, nowoczesnym ideom, dlatego warto umacniać w wierze dzieci w każdym wieku, o zagubienie nie trudno. Wiek nastoletni jest chyba tym najtrudniejszym okresem, kiedy wszystko poddaje się w wątpliwość, kiedy człowiek kształtuje swoje ja, kiedy kształtuje swoją tożsamość i światopogląd. I choć czas ten jeszcze daleko przede mną, zwracam Waszą uwagą na tą lekturę, gdyż w wieku nastu lat niezwykle ważne, potrzebne i wartościowe będą książki takie jak ta. Przemawiające bezpośrednio do młodych ludzi, pokazujące jak w ich rzeczywistości i życiu być człowiekiem wiary, światła i miłości do drugiego, wbrew modzie promującej samouwielbienie i wygodne życie stawiającej ponad wszystkim. 


Czym jest miłosierdzie i jak okazywać to miłosierdzie innym, gdy ma się zaledwie "naście" lat? Autor, w mądry i jednocześnie bardzo przystępny sposób, rozważa i objaśnia młodemu człowiekowi wszystkie uczynki miłosierdzia dla duszy i ciała. Odnosi je do życia i wskazuje drogę, którą powinien podążać chrześcijanin. W książce znajdziemy liczne odniesienia biblijne, pytania, pomagające zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejściem do drugiego człowieka i wreszcie zadania, jakie warto przed sobą stawiać. 

Piękna i wartościowa lektura zwracająca uwagę młodego czytelnika na potrzeby innych. Potrzeby czasem ukryte, niezrozumiała, trudne a nawet nieuświadomione. Doskonała lektura dla nastolatków szukających samych siebie i swojej życiowej drogi. 

Ojciec pełen miłosierdzia
autor: Silvia Vecchini nowość
tłum: Krystyna Kozak
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2017
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 120

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.