Zwierzęta zimy z maluszkiem

by - lutego 08, 2017


Zima tego roku nas rozpieszczała ale przestała, to za mokro i po 10 minutach cieknie z kurtek i spodni woda, to za zimno i po 10 minutach dzieci walą do drzwi bo zamarzają. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak tworzyć. I tak przewinęła mi się grafika z projektu Zwierzaki Cudaki na której pojawiły się zimowe zwierzaki. Wybrałam 3 z nich i każde me dziecię wykonało 3 prace. Dziś wersja dla młodszych artystów a na tapecie NIEDŹWIEDŹ POLARNY, PINGWIN i FOKA. 

PINGWIN
Powstał z talerzyka papierowego. Zaczynamy od zagięcia skrzydełek a potem powstałego po ich złożeniu dzióbka nagięcia go w dół. Talerzyk został pomalowany najpierw na czarno z pominięciem brzuszka i dzióbka, a potem tylko ów dzióbek Ala wypełniła pomarańczem. 
Po wyschnięciu, dokleiłyśmy oczka i pingwinek jak malowanie :)


MIŚ POLARNY
W ruch poszła głównie biała farba i widelec. Naszkicowałam na niebieskiej (polarnej) kartce kółko i Ala zaczęłam od malowania widelcem po jego obrysie. Potem wypełniła farbą środek. 
Kiedy wszystko było gotowe pozostało jeszcze wyciąć elementy z kolorowego bloku technicznego i dokleić uszka, oczka, nos oraz buzię. 
FOCZKA
Kółkowe origami to dobra technika dla maluchów które opanowują technikę wycinania po kole. Alusinym kołom daleko do ideału ale cieszy ją to wycinanie i idzie jej coraz lepiej. Z białego bloku technicznego należy wyciąć jedno większe koło i 5 mniejszych. Te 5 może być jednej wielkości. 
Zginamy w pół koło duże i 4 małe. Pierwsze zagięcie zrobiłyśmy razem potem o współpracy mowy nie było :P
Duże kółko przyklejamy do kartki, to będzie brzuch, potem dwie płetwy i ogon z dwóch pół-kółek a na końcu głowę z całego koła. Ala oczywiście zanim zdążyłam jej pokazać obrazek Foki dorysowała twarz po swojemu, także polecam poćwiczyć przed wykonywaniem pracy rysowanie foczego nosa :P

ZWIERZAKI CUDAKI - KLIKA może spodoba Ci się także

7 komentarze

 1. Niedźwiadek taki świetny tez tak myślałam a foka no cudna❤Alusia jesteś mistrzyni

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedźwiadek taki świetny tez tak myślałam a foka no cudna❤Alusia jesteś mistrzyni

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle, bardzo pomysłowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Widelcowy" niedźwiadek nas urzekł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne Alusia cudaki stworzyła :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Foczka jest urocza! Niepowtarzalny styl! Nasze foczki też już pływają.

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.