Fajna matma cz II

by - czerwca 13, 2018


Pamiętacie Fajna matmę pisałam o niej niedawno (KLIK), to była odsłona dla początkujących matematyków. Dziś coś na wyższym poziomie wtajemniczenia. Jeżeli szukacie twórczych i wciągających podręczników  dla dzieci- zdecydowanie dobrze trafiliście zapraszam dalej.


O tym w jaki sposób stworzono te publikacje pisałam już ostatnio ale nie zaszkodzi w dwóch zdaniach przypomnieć. Książki zawierają około 45 zadań i mają około 54 stron. Co ważne tworzą ciąg opowieści, kolejne zadania z siebie wynikają i się ze sobą łączą. Takie podejście bardzo wciąga młodego odbiorcę i sprawia że te publikacje ciężko odłożyć. 

Każda z nich jest bajecznie kolorowa co dodatkowo uatrakcyjnia każdą misję.
Tym razem wybierzemy się w bajkowy świat mnożenia oraz na misję ułamkową.


Po książce oprowadzi matematycznych zapaleńców gadający świerszcz. A skoro świerszcz gada to jak się domyślić można dostaliśmy się do krainy bajek. Wiele zadań na młodych odkrywców czeka a z pewnością mnożenie będzie bazą do odkrycia tajemnic i zagadek tej krainy. Bez znajomości tabliczki mnożenia ani rusz. Kapturek, wilk, trzy świnki, księżniczki i baby jaki wszystko i wiele więcej tylko czeka na rachmistrzów. Dodatkowo ciekawe wskazówki jak sobie liczenie ułatwić. 
Ostatnia część zwie się misja ułamkowa i jest to opowieść detektywistyczna. Niejaki Pan X ukradł antyczną tablicę zawierającą wszelkie liczby. Ukradł a co więcej rozbił na wiele kawałków a owe kawałki poukrywał tak by złożenie tablicy w całość graniczyło z cudem.  Ale dla młodych detektywów nie ma rzeczy niemożliwych, czas ruszyć na akcję. Jednak czas mamy tylko do północy, jeżeli nikt nie złoży tablicy w całość liczby znikną... na zawsze.  Tylko kto ? Tomek i Tina to dziecięcy agenci wraz ze szkłem powiększającym i młodym czytelnikiem wyruszą na spotkanie z ułamkową przygodą. 


A oto cała seria która bardzo miło mnie zaskoczyła i będzie nam towarzyszyła przez te i kolejne wakacje kiedy wiedza matematyczna Wojtka się powiększy. Solidnie wydane, pięknie zilustrowane, ciekawie opisane, treść zadań wpleciona w fabułę, ciekawy wątek. No cóż tu dużo mówić jest ekstra. 
Doskonała jakość wydania i znakomicie niska cena.
Dzieciaki z tymi publikacjami potrenują ułamki, mnożenie dzielenie, dodawani, odejmowanie i zostaną wkręcone w wiele zagadek i zadań logicznych. Matematyka jest super i dlatego polecam sięganie po takie pozycje. Zanim szkoła pokaże dzieciom, że jest inaczej (oby się tak nie stało). 

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.