Raz, dwa, trzy - baw się ty !

by - czerwca 10, 2018


Macie w domu 4-5 latki, bo mam coś super dla nich. Co prawda u nas dwie książeczki poszły na raz i za jednym posiedzeniem ale uważam, że warto bo jeżeli coś wciąga dziecko, tak bardzo że nie chce skończyć, to ciężko o lepszą rekomendację czyż nie?
Alusia jest prawie 5 latką ale mało pracujemy na tego typu publikacjach, dlatego kiedy zamawiam je drogą internetową nigdy nie wiem który wiek wybrać. Raz, dwa, trzy - Baw się Ty! posiada pięć grup wiekowych 2, 3, 4, 5, 6 lat. Alicja bawiła się z książeczkami 4 oraz 5 lat i poradziła sobie z nimi śpiewająco, dlatego jestem bardzo ciekawa 6 latków. Zadania mają jakby stopniowany stopień trudności, pierwsze jakie spotykamy w pięciolatkach zazębiają się z ostatnimi z 4 latków, potem robi się trudniej. Tak czy siak książeczki są dostosowane do przeciętnego dziecka w danym wieku. 4 latek poradzi sobie ze swoją grupą wiekową, a bardziej obyty i ogarnięty z łamigłówkami nawet z grupą wyższą, podejrzewam że podobnie jest z 5 latkiem choć nie widziałam książeczki wyżej. 
Raz, dwa, trzy... Baw się ty! (4 lata) zdania są różnorodne i dostosowane do podstawy programowej. Dlatego jeżeli Wasze dziecko nie chadza do przedszkola, warto przerabiać z nim tego typu zadania. Jedno zadanie na stronę, czasem nawet na cała rozkładówkę daje przejrzysty i czytelny dla młodego człowieka układ. Ilustracje są bajecznie kolorowe, ale nie zapomniano też o pozostawieniu obrazków do pokrycia barwą, w końcu mała rączka nim pójdzie do szkoły potrzebuje nie małej wprawy i treningu grafomotorycznego. Labirynty, dopasowywanie elementów, łączenie w pary, szukanie różnic, rysowanie - to wszystko i wiele więcej czeka własnie w tych publikacjach.  Maluchy doskonale się bawią, a jednocześnie ćwiczą spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Rzecz jasna nie zapomniano o dodaniu naklejek, z nimi zawsze jest ciekawiej i przyjemniej. Książeczka zawiera podobne zadania jak powyższe przy czym różni się poziomem trudności, choć nie od pierwszych zadań, które są praktycznie zbieżne poziomem z 4 latkami. Schodki zaczynają się za chwilę. Poziom trudności jest idealnie dostosowany do możliwości pięciolatków. Co fajne poza poleceniem u góry każdej strony, mamy też książkę uzupełniona komentarzem i wskazówkami dla rodziców - sugestie interesujących zabaw, rozmów, ciekawostki.
Tematyka dobrana do zainteresowań 4-5 latków. Piękne ilustracje. Wesołe postaci i zadania dostosowane do wielu. Bardzo fajne zeszyty aktywizacyjne dla przedszkolaków. 
Wydanie już uzupełnione i w pełni zgodne
z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego
na rok szkolny 2017/2018
Zadania z książek z serii Raz, dwa, trzy... baw się Ty! dostępne są także w pozycji 100 zabaw.
Książka dostępna także w tańszej wersji czarno-białej - w ramach serii Zabawa i nauka


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.