Piękna tajemnica Ewangelii

by - czerwca 06, 2018


Komunie już co prawda w tym roku za Wami, ale mam piękną inspirację prezentowaną na "za rok", lub "od tak" bez okazji, bo na dobrą lekturę przynajmniej mi, okazji nie trzeba.
W Komunijnej oprawie (zdejmowanej), z dedykacja w środku, z pewnością stanie się wyjątkową pamiątką na lata. Jest to "Piękna tajemnica Ewangelii" napisana dla dzieci i z myślą o nich, na podstawie Ewangelii według świętego Łukasza. 


Napisana piękne, mądrze, ciepło i pokazująca nie tylko życie Jezusa ale także dużo objaśniająca. Autorzy podeszli do tematu w bardzo przemyślany sposób. Nie tylko snując historię życia naszego Zbawiciela, ale tłumacząc, na marginesie, młodemu (i nie tylko) człowiekowi trudniejsze zagadnienia, odnosząc się do historii-kultury i innych istotnych aspektów aby czytając mieć jak najpełniejszą wizję i móc zrozumieć. Wiadomo, że młodzi ludzi uwielbiają wiedzieć i rozumieć tym czasem Ewangelie, same w sobie przekazują im życie i fakty z czasów tak odległych, miejsc dzieciom nie znanych (klimatycznie, kulturowo, wizualnie), rzeczy dla nich obcych, że ciężko być może im to wszystko pojąć. Tu autorzy podeszli do sprawy niezwykle ambitnie i starają się dzieciom to wszystko przybliżyć, na ile jest to realne i możliwe. 

Poza Ewangelią znajdziemy także inne ciekawe dodatki, jak rozkładówki "Czym jest Biblia', "Kraj Izraela", "Religia żydowska, "Jezus a społeczeństwo żydowskie", "Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie".Ewangelista Łukasz, najmocniej ze wszystkich ewangelistów kładł nacisk na Boże miłosierdzie, na mądrość i wiarę płynącą z Jezusowych przypowieści oraz samą niezwykłość postaci Jezusa, który kochał wszystkich ludzi, kochał dzieci oraz zwierzęta a także cały Boski świat. Dlatego podejrzewam właśnie ta Ewangeli został wybrana, gdyż ona najpiękniej przemawia językiem i przekazem nastawionym się na dziecko. Doskonała lektura do poduszki, która wyciszy i pozwoli lepiej zrozumieć za razem. Mam nadzieję, że skłoni także do przemyśleń. Wisienką na torcie, są liczne i pięknie uzupełniające treść ilustracje. Ciepłe, pastelowe ale także pogodne i znakomicie wpisujące się w radosny klimat opowiadania. Dużo pokazują i wnoszą, uzupełniając to co czytamy w słowie pisanym. 

Pełna wrażeń i wzruszeń podróż do czasów odległych, do miejsc, w których przebywał Jezus, gdzie się urodził, nauczał, gdzie odkupił nasze grzechy. Osnuta na Ewangelii św. Łukasza opowieść o życiu Zbawiciela, wzbogacona cytatami z Pisma Świętego, informacjami historycznymi, ujętymi w czytelne tabelki i ramki ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie treści. Znakomita książka dla dzieci, które chcą lepiej poznać i zrozumieć historię zbawienia.

Ewangelia to Dobra Nowina - dlatego nieśmy ja i wlewajmy w dziecięce serduszka.A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.