172 rad survivalowych, na wszelkie przeciwności losu

by - marca 06, 2017


Książka jakich mało ! Z jednej strony niezwykle ciekawa, z drugiej abstrakcyjna, z trzeciej pełna bardzo istotnych porad a z czwartej rozbawiła mnie do łez. To zbiór 172 survivalowych rad na każda (dosłownie) okazje, od ukąszenia węża po inwazję zombie :P
Polska to kraj plus minus przewidywalny i ani wielkie katastrofy typu tsunami czy trzęsienia ziemi nam nie grożą, nie czai się też na nas za każdym rogiem tygrys czy ośmiornica. Dlatego też część rad jest dla przeciętnego polskiego czytelnika doprawdy zabawna i egzotyczna. Jednak idąc rada za poradą, okazuje się, że lektura jest naprawdę wartościowym nabytkiem i człowiek wysysa z niej niezwykle ważne i jakże cenne porady i nauki.


Rzeczy które mogą uratować życie, np burza w górach to już nie jest sytuacja mało realna. Dowiem się jak wyrwać się napastnikowi, jak wykonać sztuczne oddychanie, jak zatrzymać krwotok, jak wykonać dekompresje płuc, co zrobić w razie zatrucia u dziecka. Tych porad mogłabym wyliczać w nieskończoność. Książkę stworzył doświadczony ratownik medyczny który w swoim życiu wiele przeżył i dobrze wie o czym pisze. Są tu rodzaje węzłów, uprawa małego ogródka, wyposażenie dobrze przygotowanej apteczki pierwszej pomocy oraz rozkładówka z 17 radami pod tytułem jak cieszyć się pełnią życia do późnej starości. Dowiemy się jak zaparzyć zioła aby uzyskać z nich to co najlepsze, jak rozpalić ogień czekoladą, czy też przetrwać atak groźnego psa. 


144 strony które z pewnością Was zaskoczą, wprawią w zdumienie ale i pozwolą posiąść moc bardzo konkretnej wiedzy. Minimum tekstu, maksimum obrazu. 
Książka podzielona na trzy rozdziały:
- ryzyko
- ratunek
- ocalenie
Banalna w obsłudze i bardzo intuicyjna, nawet mój Wojtek, świetnie sobie radzi z odczytywaniem kolejnych porad i rozszyfrowywaniem, co i jak zrobić krok po kroku. Nie muszę dodawać, że książką jest po prostu zachwycony!!! W końcu jaki chłopczyk nie chciałby wiedzieć jak zebrać wodę na pustyni, jak przeżyć w dżungli albo jak przetrwać atak goryla czy ośmiornicy !Książka należy do serii ZOBACZ JAK ! A ja mam nadzieję, że to nie ostatni z tytułów jaki znalazł się w naszym domu, prawdziwa perełka :)

SURVIVAL sztuka przetrwania
Objętość 144 strony + okładka 
Format 185 x 190 mm 
Oprawa miękka, lakierowana 
tłumaczenie Bogusław Kucharski

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.