Króliczek - gra logiczna 2+

by - marca 18, 2017


Gry logiczne 2+ istnieją, oczywiście że istnieją, logika kształtuje się w dziecku od pierwszych dni życia. 
Jak będę długo krzyczeć, to w końcu osiągnę co chcę, myśli roczniak. 
Jak podstawię sobie ten stołeczek, pod tą szafkę to dowiem się co też tam ciekawego przede mną ukrywają, myśli 16 miesięczniak. 
Nikt mi nie będzie mówił co mam robić, sam sobie dam radę, mogę samo stanowić o wszystkim, myśli zbuntowany 2 latek. 
Logika na wysokim poziomie. Gra króliczek to właśnie typ łamigłówki który jest proponowany dla dzieci od 2 roku życia. Czy sprawdza się z 2 latkami, ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, z 3,5 latką sprawdza się wyśmienicie a i mój 6 latek na poziomie master miał sporo zabawy, choć nie było to dla niego już wielkie wyzwanie. Łamigłówka jest bardzo przyjemna, niezwykle estetyczna i naprawdę fajna pod względem mechaniki. Uczy logicznego myślenia, kombinatoryki, trenuje wyobraźnie przestrzenną.


Dlaczego Króliczek jest w nowościach wydawniczych skoro to nie nowa gra. Zyskał bowiem nowe pudełko, bardzo fajne z idealną wypraską w której wszystko się mieści a jednocześnie całkowicie zabudowane. Niewielka różnica a jednak znacząca, gdyż dużo prościej przechowywać łamigłówkę. 
4 solidne drewniane elementy, takie które mogą spaść, takie które nawet wszystko jedzące maluszki mogą bez zagrożenia przechwycić. Każdy w innym kolorze, jasno określają jakie elementy będą nam potrzebne do rozwiązania danej łamigłówki. 
Poza drewnianymi klockami w zestawie jest też instrukcja i karty z zadaniami. Karty są śliskie, fajnej grubości, dwustronne, doskonałe dla maluszków. Na kartach znajdziemy 60 zadań o różnym stopniu trudności, na 4 poziomach.Na czym polega zadanie dziecka/ Na ułożeniu klocków tak aby, dziecko patrząc na swoje ułożenie klocków, widziało dokładnie to co widzi na karcie. Niby proste dla nas dorosłych, ale dla 2-3 latka to nic oczywistego. Nawet jeżeli klocki dajecie 4 latkowi nie polecam zaczynania od innego poziomi niż starter. Rozwiązywanie łamigłówki od samego początku to doskonałe wprowadzenie dziecka w logikę gry i zasady oraz zapoznanie go z klockami. Odwzorowywanie płaskiej powierzchni karty przy pomocy trójwymiarowych klocków to wcale nie prosta kwestia. Każde z zadań to dla dziecka nowe odkrycie, nowe zależności. Czasem maluchy muszą się nieźle nakombinować nim się uda pojąć jak to jest zrobione.
Ale satysfakcja z udanej akcji jest wielka, a uśmiech, skoki i oklaski mówią same za siebie. Króliczek to świetna zabawa dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Mój 6 latek bawił się znakomicie ale rozbroił króliczka od A do Z w 1,5 godziny a to przecież nie o to chodzi. Maluszki będą wymagały naszej kontroli i podpowiedzi, choć wiadomo im mniej ingerujemy tym lepiej. Ala już radzi sobie sama i tylko woła:
"Mama popac udało się !!!"Niesamowite 4 klocki które dają całe mrowie możliwości i sposobów na dobrą zabawę i trening małego umysłu.  Kolejny dowód na to, że prostota sprawdza się najlepiej. 

Wiek graczy 2-5 lat
Liczba graczy: gra jednoosobowa

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.