Atlas przygód zwierząt

by - marca 15, 2017


 Atlasów mamy dużo a i tak na każdy kolejny, oczy mi się same uśmiechają i czuję wewnętrznie, że musimy go mieć, że będzie inny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Zawsze sobie myślę, że w końcu je wybiorę, przebiorę zostawię tylko kilka, resztę sprzedam, ale nigdy nie mam serca tego zrobić. Bo tak naprawdę okres w którym w pełni będziemy korzystać z zasobów tych pięknych wydań jeszcze nie rozkwitł. Przypadnie na czasy szkolne a te dopiero przed nami. Dlatego kolekcjonujemy je i wertujemy stale a dziś na blogu kolejny nasz skarb - ATLAS PRZYGÓD ZWIERZĄT.

Wielki, ogromny, barwny, a jednocześnie stonowany, bogaty w detale i moc ciekawostek, pięknie wydany.
Wędrować będziemy prze kolejne kontynenty, poznając wybrane przez autorów niezwykłe gatunki zwierząt. Wyselekcjonowane spośród milionów innych zostały te, które mają nam wiele do powiedzenia i które mają nam do zaoferowania moc niezwykłych informacji. Z książka odkryjemy co robią najodważniejsze zwierzęta świata, aby przetrwać kolejne pory roku. Poznamy ich niezwykłe zwyczaje i sposoby na przetrwanie. 
I gwarantuję, że z równą pasją przez książkę będą brnąć zarówno dzieci jak i dorośli czytelnicy. Ja sama z wielkim zainteresowaniem i pasją, czytam o każdym z 31 zwierząt z jakimi przeżywamy kolejne sceny .

Zdumiewające sposoby na życie, przemierzanie niezliczonych kilometrów, pokonywanie przeszkód nie do pokonania. Cechy budowy i umiejętności jakie każdy przedstawiciel danego gatunku musi posiadać aby móc żyć.  Wielkie wędrówki, zagrożenia, fakty i ciekawostki. Wszytko ubrane w piękna szatę graficzną. 

Biegaj z antylopami Gnu, walcz z hipopotamami,  lataj nocą z płomykówkami, tańcz z rajskimi ptakami, boksuj się z kangurem i zjedz obiad z anakondą zieloną ! A to tylko początek :)
Każda rozkładówka to inny zwierzak, a wśród grafik kryje się krótki opis, ramka z cechami charakteryzującymi dany gatunek, moc sensacyjnych faktów, zabawne graficzne wstawki które zapewnia Wam moc dodatkowej frajdy w ich wyszukiwaniu. Ogrom wiedzy, wielka przygoda i trening spostrzegawczości. 
Bardzo fajnie i obszerne kompendium wiedzy, tak przyrodniczej jak i geograficznej. 
Co fajne część zwierząt jest nam znana ale z wieloma spotkaliśmy się po raz pierwszy. Dodatkowo nawet te gatunki o których wydawało się, że wiemy niemalże wszystko jak hipcie, słonie czy pszczoły na stronach tej książki potrafiły nas nieźle zaskoczyć.  Jak się okazuje człowiek mały czy duży uczy się całe życie :)

Atlas przygód zwierząt
Emily Hawkins,Rachel Williams
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Lucy Letherland
tłumacz: Maria Pstrągowska
rok wydania: 2017
liczba stron: 88
format: 272 x 370 mm
przedział wiekowy: 6-10

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.