Gry dla najmłodszych

by - marca 16, 2017


Macie w domu początkującego gracza, układacza, łamigłówkowicza ?
A może nawet nie wiecie, że Wasz 2-3 latek może już korzystać z dobrodziejstw gier planszowych i pochodnych. Pierwsze układanki, dopasowanki, domina, memory, lotta to produkty kierowane właśnie dla takich szkrabów. Szkrabów które uwielbiają odkrywać, poznawać, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia. I choć gry o których dziś piszę to zabawki 2+ to Ala sobie świetnie z nimi radziła już od 18 miesiąca życia. To tylko kwestia podejścia i dania dziecku możliwości a zacznie działać i pokonywać kolejne wyzwania szybciej niż Wam się wydaje. Granna wypuściła na rynek serię JUŻ GRAM,
jest to obecnie 6 tytułów które bawią i wprowadzają w cudowny świat zabaw z grami i łamigłówkami. 
Dziś dwie z nich które prezentuję z czysta przyjemnością, gdyż oba tytuły (jak i pozostałe w serii) są po prostu urocze i śliczne. Mamusie, każdy dzidziuś potrzebuje swojej mamy, nie ważnie czy mowa o kurczaczku, małej owieczce czy szczeniaczku. Mamusie to 12, dwuelementowych układanek. Mamusie uczą, bawią się, karmią, tulą i bardzo kochają swoje maluszki, są niezbędne i każdy szkrab o tym wie pierzasty, futrzasty czy ten nasz :)
Z grą mamusie poćwiczycie z dzieckiem łączenie podobnych elementów w pary, potrenujecie manipulowanie puzzlami i dopasowywanie ich, poznacie kolory, a także nazwy małych zwierzątek.  
Gruba tektura z jakiej wykonane są elementy sprawia, że są zdecydowanie dziecioodporne, choć nie polecam gryzienia, z małymi ząbkami żadna tektura starcia nie wygra. Piękne barwy, cudowne grafik.
 Instrukcja daje nam więcej niż jeden wariant zabawy, możemy po prostu układać puzzle, stworzyć z puzzli grę na spostrzegawczość jak i potrenować pamięć czyli potraktować nasze puzzle jako memo. Puzzle możemy też sprytnie zamienić w quiz wiedzy, sprawdzając tym samym ile nasze maluszki zapamiętały i ile przyswoiły. Dzięki temu gra szybko się nie znudzi i skorzystać z jej potencjału będą mogły dzieci w różnym wieku. Gra zachęca do rozmów poznawania nowych słówek, zdobywania wiedzy na temat zwierząt nie tylko żyjących w najbliższym otoczeniu ale i tych bardziej egzotycznych. 
Kolejna gra która od razu wpadł mi w oko to DOMKI. 8 dwustronnych plansz oraz 8 dwustronnych żetonów zwierzątek i kilka możliwości rozgrywek. 4 plansze przedstawiają wiejskie podwórko a 4 las. Plansza z elementem stanowi całościową ilustrację, która pokazuje nam otoczenie w jakim żyje dany zwierzaczek. 
Elementy są takie same jeżeli chodzi o kształt, przez co mogą pasować do każdej układanki, jednak po włożeniu elementu nieprawidłowo dla bystrego małego oczka oczywiste staje się, że zwierzaczek nie trafił do swojego domku. Bardzo fajne też jest to, że na planszach aż roi się od małych detali które wspaniale ćwiczą spostrzegawczość naszych najmłodszych.
Każdy zwierzak ma inny domek, dzięki grze dziecko zdobędzie nowe umiejętności i wiedzę, nauczy się też z pewnością wielu nowych słów. Super pomysłem jest wykorzystanie odwrotu planszy do innej przy czym równie uwielbianej przez maluchy zabawy. Jest nią dobieranie cieni. Na podstawie cienia musimy znaleźć zwierzaka który mu odpowiada i jest jego właścicielem. 
Na małych bystrzaków czekają też ważne i ciekawe pytania, pozwalające uporządkować nowo zdobyte informacje.

Już gram to seria gier dzięki które dzieci same, z rodzeństwem lub w towarzystwie rodziców ciekawie i wesoło spędzą czas, zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Logiczne myślenie, pierwsze łamigłówki, chwile spędzone razem na zabawie. To zawsze dobry pomysł. 

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.