Matematyka - karty pracy I-III

by - marca 14, 2017


Jestem nadal na etapie wielkich przygotowań do sezonu, czyli poszukuję skrzętnie i bezustannie gotowców. 
Dziś jedna z ulubionych książeczek Wojtka. Zadania z zeszytu klasa pierwsza są zdecydowanie odpowiednie dla jego poziomu, a nawet pół pierwszej części czeka już na Alę, bo były za proste. 
„Matematyka. Karty pracy do ćwiczeń w domu i w szkole” to materiał opracowany zgodnie z aktualną podstawą programową. Karty pracy zostały ułożone według zasady stopniowania trudności, zawierają ciekawe i zróżnicowane zadania dostosowane do możliwości dziecka. 
Poziom trudności wzrasta z kolejnymi kartami. Zeszyty mają świetną formę bo są to wyrywane karty pracy. Jedna karta jest to doskonały bit wiedzy na każdy dzień.
Jedna karta to około 2-3 zadania na 5-15 minut pracy.


Pierwszoklasista pozna m.in. nazwy miesięcy, dni tygodnia, nauczy się liczyć pieniądze, korzystać z zegara oraz poćwiczy dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.
Wiedza praktyczna, bardzo przejrzysta grafika. Karty pracy nie są kolorowe ale i tak bardzo ładne i dla dziecka ciekawe. Zadania na jednej karcie są wymieszane tak aby nie było samych banalnych albo samych trudnych. Dzięki czemu dziecko jest zachęcone do pracy i chętnie do kart zasiada. 
Ma też konkretna ilość do rozwiązania i to tez motywuje - przynajmniej u nas bardzo. 


Ilustrator:Bartłomiej Filous
Seria wydawnicza: Matematyka
Kategoria wiekowa: 6 – 9 
 
 Drugoklasista poćwiczy m.in. dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100, pozna znaki rzymskie, banknoty, figury geometryczne, jednostki miar i wag.
To wszystko przed nami, ale wiedza jest przekazana w prosty sposób i pozwala fajnie prowadzić dziecko tak w domu jak i w szkole.  Ciekawe ujęcie, duża różnorodność, tematyka dopasowana do zainteresowań dzieci w wieku 6-9 lat.

Ilustrator:Bartłomiej Filous
Seria wydawnicza: Matematyka
Kategoria wiekowa: 6 – 9
 
Trzecioklasista poćwiczy m.in. mnożenie i dzielenie oraz dodawania i odejmowanie w zakresie 1000, a także wykorzysta zdobytą wiedzę do rozwiązywania zadań tekstowych, m.in. znajomość znaków rzymskich, figur geometrycznych, jednostek miar i wag, monet i banknotów. Jest to trzecia i ostatnia część z tej serii będąca jednocześnie kontynuacją poprzednich. Z pewnością będę podążała śladem tych książeczek i sprawdzała wraz z nimi nad czym jeszcze popracować, a co umiemy już doskonale.I co sądzicie o Matematycznych Kartach Pracy ?
My często po nie sięgamy i bardzo polecamy :)
Jedna karta dziennie jest doskonałą dawką matematyki dla mojego 6 latka :)

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. O super!!! dzieki za ten wpis, przydadzą mi sie te karty pracy dla drugoklasistów, zaraz się za nimi rozejrzę ;)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.