Modlitwa w szkole świętych

by - marca 07, 2017


 18 kroków do tego aby nauczyć się modlić razem ze świętymi. W opisie książki napisane jest iż te kroki są proste. Czy się z tym zgodzę, no cóż chyba nie. Nie są proste gdyż wymagają chęci, zrozumienia i samodyscypliny, z każdym dniem jest coraz łatwiej choć i potem zdarzają się dni w których ciężko nam się odnaleźć, ciężko zebrać myśli, zrozumieć co się dzieje. Książka nam pomoże, da nam kierunkowskazy, nauczy nas podążać drogą, jednak metoda jaką wskazuje nie jest to stricte opisane w punktach róbcie tak i tak. Każdy z nam musi się w tej przestrzeni odnaleźć sam. Święci, ich słowa, przemyślenia, cytaty mają nam pomóc.
 Polecam tą książkę ogromnie, bo mi dała dużą świadomość tego jak się modlić, tego czym jest modlitwa.
Książka momentami dla mnie mocno skomplikowana a jednak w przeważającej części, rzuciła mocne światło, na do tej pory mało świadomą, aczkolwiek intuicyjną część każdego mojego dnia. 
„Co się stanie z chrześcijaninem bez modlitwy, jeśli nie to samo, co z żołnierzem bez broni, pisarzem bez pióra czy chirurgiem bez narzędzi?”, pisał św. Ludwik z Granady. 

Jak się okazuje często mamy złe, nietrafione, niewłaściwe wyobrażenie o modlitwie, tym czym jest, czym powinna być. Książka uspakaja, wycisza, pozwala przemyśleć. To przewodnik, a my podążamy za nim krok po kroku. Przewodnik składający się z poddziałów: Zrozumieć, Przemyśleć oraz Rada na dziś. Jednak o tym czy dany krok wykonamy w jeden dzień czy będziemy potrzebować więcej czasu decydujemy tylko my sami. Jeżeli nie czujemy się gotowi, nie musimy iść dalej. Duża dowolność i pomoc za razem.
Usłyszymy tu słowa, na które wielu z nas czeka, że „tak jak nie ma innego sposobu kochania niż starać się kochać, tak nie ma innego sposobu modlitwy niż próbować się modlić”. 

Modlitwa w szkole świętych
autor: Max Huot de Longchamp
tłum: Agnieszka Kuryś
wydawnictwo: Promic
seria: Mistrzowie myśli chrześcijańskiej
rok wyd.: 2016
oprawa: twarda
format: 104 x 168 mm
liczba stron: 152

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.