Sekrety liczenia

by - marca 08, 2017


Dziś bardzo ciekawa propozycja, jedna z ciekawszych jakie trafiły w nasze ręce, choć poziom zadań jest jak dla Wojtusia wymagający.  Książeczki nazywają się Sekrety Liczenia i są to dwa zeszyty czyli poziom pierwszy i drugi. Poziom pierwszy skierowany jest to uczniów I-II klasy, drugi do uczniów II-III.
Pierwsze kilka stron to liczenie do 10, ale potem zaczyna się już obszar do 20 a w tym brak nam jeszcze płynności.  Dlatego bardzo się cieszę, że książeczki są z nami bo teraz dokładnie wiem do czego powinniśmy dążyć. Zadania są ciekawe, prosto sformułowane i kolorowe. Z boku są nie tylko polecenia ale też rady dla rodziców, czyli pomoc pod tytułem jak to wyjaśnić dziecku. Bardzo, bardzo przydatna dla mnie rzecz, gdyż często nie wiem od której strony podejść aby coś wyjaśnić logicznie i się nie zamotać. 

 Bardzo fajne jest tez to, że każde zadanie to nie tylko cyferki i obrazki ale też elementy na których dziecko może liczyć i się opierać w swoich kalkulacjach. W końcu na tym etapie dziecko nie musi jeszcze operować niczym w pamięci.

Autor opracowania: Danuta Klimkiewicz
Seria wydawnicza: Sekrety...
Kategoria wiekowa: 6 – 8

Książka „Sekrety liczenia. Poziom pierwszy” (klasa I-II) ma dziecku ułatwić uzyskanie sprawności w dodawaniu i odejmowaniu oraz mnożeniu i dzieleniu. Różnorodne propozycje i atrakcyjna szata graficzna pomagają w zrozumieniu podstawowych pojęć matematycznych, pozwalają opanować, pogłębić i utrwalić umiejętności matematyczne i uzyskać odpowiednie sprawności. 


Autor opracowania: Danuta Klimkiewicz
Seria wydawnicza: Sekrety...
Kategoria wiekowa: 7 – 9

Drugi poziom to kontynuacja pierwszego, jest coraz trudniej, ale równie ciekawie. Książka jest równie atrakcyjna i przyjemna dla dziecka. Wszędzie wielobarwne obrazki które ułatwiają i umilają edukację.
Doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej jeżeli dziecko ma problemy i potrzebuje dodatkowej domowej pomocy, albo jeżeli jest bardzo zdolne i zadania szkolne mu nie wystarczają. 

Bardzo ciekawe zeszyty, które pozwolą nabyć lub poprawić różnorodne matematyczne umiejętności.
Dla mnie są też doskonałym wyznacznikiem, co jeszcze dziecko powinno wiedzieć, w którym kierunku iść, co poprawić z czym sobie radzi wyśmienicie i gdzie można iść do przodu.
Polecam :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.