Dla mądrego nic trudnego

by - kwietnia 13, 2017


Dziś druga, na łamach naszego blogu, seria dla dzieci wydana pod patronatem MENSA POLSKA. 
Czym jest Mensa? To międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszającym osoby o wyjątkowo wysokim ilorazie inteligencji - IQ. Zatem łamigłówki wykształcą w dziecku umiejętność logicznego myślenia i będą wspierać wzrost ilorazu inteligencji.  Bo naturalny potencjał musi być ale pracą i ćwiczeniami wiele można zdziałać.
Idąc za myślą Kartezjusza "Myślę więc jestem" - twórcy chcieliby nauczyć dzieci myśleć !
Nauczyć kombinować, ruszyć głową, uruchomić szare komórki, wytężyć rozum, skoncentrować się i odnaleźć rozwiązanie nawet całkiem nie oczywiste.

To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcą pogimnastykować umysł.
Seria składa się z trzech części dla początkujący, dla wtajemniczonych oraz trzeci poziom dla mądrali. Tyle jeżeli chodzi o łamigłówki, ale są też serie językowa i typowo matematyczna.
Z pewnością wejdziemy w ich posiadanie choć tak naprawdę przygoda z nimi dopiero przed nami.

W trzech kolejnych częściach serii znajdują się zadania, rebusy i łamigłówki o różnym stopniu trudności. Trudność rośnie z poziomu na poziom. Można nawet znaleźć kilka identycznych łamigłówek w kolejnych częściach ale oczywiście o coraz to wyższym stopniu wtajemniczenia.  Każda książka zawiera aż 50 różnorodnych zadań.

Ja osobiście uwielbiam łamigłówki i staram się tą pasją zarazić Wojtka. Jeżeli ma mi się to udać, to tylko z takimi książeczkami jak ta. Ciekawymi i wciągającymi.  To nie tylko zabawa ale i inwestycja w rozwój inteligencji naszej pociechy.


Do wyboru do koloru. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.
Wedle zainteresowań i wedle stopnia posiadanych umiejętności.  
Szyfrowanki, labirynty, rebusy, krzyżówki i moc, moc innych zadań.Z pierwszą częścią walczymy z Wojciechem. Bywa banalnie, bywa i zbyt trudno. To znacz,  że znaleźliśmy idealny czas na te zadanie. Większość z nich stanowi spore wyzwanie do kolejnych musi Wojtko dorosnąć. Jednak rozwiązywanie zadań z części pierwszej jednocześnie wtajemnicza do trudniejszych zadań w części drugiej. Doświadczenie, w zespole ze starszym wiekiem i nabytymi w tzn międzyczasie umiejętnościami - z pewnością zapewni sukcesy. Liczę na to, że Wojtko wkręci się na dobre w tego typu publikacje :)

Dla tych którzy nie maja pomysłu na rozwiązanie i nie mówię tu o dzieciach tylko dorosłych, zamieszczono z tyłu rozwiązania. Ale nie pokazujcie ich dzieciom, jeżeli sami nie możecie wejść na odpowiedni tok myślenia możecie potajemnie kuknąć i podszepnąć dziecku słówko.
Genialna z mojego punktu widzenia seria którą polecam śmiało wszystkim małym mądralom.


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.