Wielkanocna HISTORIA

by - kwietnia 11, 2017


Wielkanocna HISTORIA 2017 trwa, już jest obecna pośród nas, w naszych domach, jest zapisywana tu i teraz. Jak ją przeżyjemy zależy tylko od nas. Jak ją przeżyją i zrozumieją nasze dzieci, to też kwestia nas rodziców. Czy będzie to dla nich jedynie czas laby czy też świadomego bycia z Jezusem, czy dla nas to będzie czas gonitwy i zatracenia się w biegu czy jednak refleksji nad samym sobą i tym co dla każdego chrześcijanina najistotniejsze i co świadczy o jego wierze. To wszystko zależy od nas dorosłych. My jak co roku drążymy, dociekamy, poszerzamy naszą wiedzę a tym samym staramy się zagłębić w wiarę.
Choć to nie łatwe staram się aby Historia Wielkanocy była tematem przewodnim.
Kolorujemy tematyczne kolorowanki (KLIK), oglądamy odpowiednie bajki (KLIK), czytamy oczywiście wartościowe i związane z tematem Wielkanocy książki. Książki zawsze stają na wysokości zadania. Jedne lepiej inne gorzej ale kiedy ma się ich wiele można po swojemu między nimi lawirować.


Dziś jedna z lepszych i piękniejszych pozycji dla dzieci nawiązująca stricte do WIELKANOCY.  Niewielka, w twardej oprawie z pastelowymi niezwykle przyjemnymi aczkolwiek ładnie oddającymi emocje ilustracjami. Napisana ładnym polski językiem, prosto, czytelnie i subtelnie. To istotne bo temat łatwy nie jest a dzieci są bardzo wrażliwe i nie wolno nam ich przerazić, jedynie delikatnie wtajemniczyć. Taka właśnie jest ta publikacja. Napisana i zilustrowana z wielkim wyczuciem. Jednocześnie idąca za Jezusem krok za krokiem. Nie pomijająca tego co najistotniejsze ale wchodząca też w miejsca których nie odkryto przed dziećmi w pozostałych naszych książkach. Opowieść zaczynająca a się od Święta Paschy, wyboru osiołka oraz wjazdu Jezusa do Jerozolimy a kończąca się nie tylko na Wniebowstąpieniu ale idąca o krok dalej, pokazująca dzieciom, że to co było kiedyś, trwa po dziś dzień i Jezus powróci, że to nie bajka którą można włożyć pomiędzy baśnie i mity, że to przeszłość która jest naszą teraźniejszością.
Książeczka skierowana do dzieci powyżej 3 lat. Czy słusznie? W mojej opinii posiadając w domu 3,5 latkę 3 latka to troszkę mało aby zrozumieć tą opowieść, aczkolwiek Alusia stara się jak może bo ta historia bardzo ją przejmuje, ciekawi i zadziwia. Jest zdecydowanie nią oczarowana dlatego wciąż pyta i docieka. Dlatego nawet jeżeli treść jest jeszcze za trudna dla 3 latka, to sama opowieść wcale taka nie jest i możemy zawsze opisać Historię i obrazki w słowach jeszcze prostszych dostosowanych do naszego maluszka.
Ja osobiście polecam lekturę dzieciom powyżej 4 roku życia. Odbiorcy będą starsi i zrozumieją wszystko pełniej. 

Książeczka która powinna się znaleźć w każdym chrześcijańskim domu, w którym są dzieci ale także w każdym przedszkolu w którym bardzo ułatwi zobrazowanie dzieciom tej Historii i istoty Wielkanocy. Publikacja jest napisana z wyczuciem i rozbudza  w dzieciach wiarę w wielką miłość Boga do ludzi.

Polecam szczerze i z ręką na sercu ja oraz Kusiątka :)

Wielkanocna historia
Autor/Autorzy: Juliet David,
Ilustracje: Elina Ellis
Stron: 48
Oprawa: twarda
Format: 155x155 mm
Rok wydania: 2017
Wiek czytelnika: od 3 lat
Tłumaczenie: Katarzyna Schmidt

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

 1. Dziękuję, nie znałam tej książki. Mam prośbę- można by w przyszłości takie "terminowe" książki prezentować nieco wcześniej? Obawiam się, że nie zdążę kupić do Świąt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, nie mogłam wcześniej jej pokazać z bardzo prostego względu - nie miałam jej wcześniej w domu :)
   Zrobiłam to tak szybko jak się dało, właśnie po to aby jeszcze zdążyć :)

   Usuń
 2. Ooo, świetna książeczka, chciałabym ją mieć w naszej kolekcji!

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.