Fatima - prawdziwa historia dzieci i objawień

by - kwietnia 06, 2017


13 maja 2017 roku cały świat będzie obchodzić 100 rocznicę objawień fatimskich. Kiedy to Pani Fatimska, począwszy od 13 maja, trzynastego dnia sześciu kolejnych miesięcy objawiała się w Cova da Iria trójce pastuszków Łucji, Franciszkowi i najmłodszej z nich Hiacyncie. 13 maja 2017 papież Franciszek przybędzie do Fatimy aby odnieść się do orędzia i przesłania jakie niesie ze sobą Matka Boża ludziom naszych czasów. 
Jednak orędzie fatimskie popychające ludzi i pociągające ich ku ewangelii, od 100 lat jest niezmienne a cuda jakie Matka Boża wciąż mnożny za sprawą fatimskiego wizerunku, jedynie potwierdzają siłę i potęgą Bożej mocy. Rzesze nawróconych, setki przywróconych do zdrowia fizycznego jak i psychicznego, tłumy wierzących i niewierzących przyciąganych niczym magnes przez Marię.
Objawienia nigdy nie straciły na aktualności, a wręcz wydaje się, że w obecnych czasach są nawet bardziej ludziom potrzebne. Książka FATIMA to najnowsze wydanie, opisująca całą historię przywołując jedynie fakty, które docierają aż do 2017, znajdziemy tu więc nie tylko orędzie, tajemnice, wszelkie cuda ale także opis i działanie i moc pielgrzymek Matki Boskiej fatimskiej po świecie oraz komentarze i słowa papieży odnoszące się do Fatimy i objawień. Do tej pory o Fatimie wiedziałam bardzo nie wiele, garść luźnych obrazów, nic konkretnego, dawno obejrzany film który jak się okazuje miał na dobrą rzecz niewiele wspólnego z prawdą i nie oddawał absolutnie ducha i natury dzieci, nie pokazywał tak pięknie tych małych świętych ich wnętrza, czystości, a za razem niezwykłego bo boskiego hartu ducha i ponadludzkiej odwagi.
Zakładam, że nawet słownie nie mogą oddać tego co było, bo nic na dobrą sprawę nie może, ale książka to zawsze wyższy stopień niż film fabularyzowany,. Opowieść autorstwa Icilia Feliciego, poprzez doskonale prowadzoną narrację i niewątpliwe walory literackie tekstu, przybliża fakty z życia trójki rodzeństwa z Fatimy, a zarazem wprowadza Czytelnika w nurt prowadzący do źródeł wiary. Maryja przekazując dzieciom swoje orędzie, wzywa ludzkość do ewangelicznej przemiany życia: nawrócenia, modlitwy i pokuty, i przekonuje, że to właśnie wiara stanowi jedyny klucz do zrozumienia sensu tajemnic fatimskich.

Oryginał Feliciego, jednak sięgał jedynie 1978 roku, wiadomo, że od tego czasu  wiele się wydarzyło dlatego czytelnikom i wierzącym umożliwiono doczytanie tego co działo się potem. Wszystko ułożone, czytelnie, pozwalające całościowo zobrazować sobie i pojąć sedno. 
Książka uzupełniona o aktualne informacje i wszystko co najistotniejsze.
Opowieść rozpoczynająca się niesamowitą i porywającą historią o dzieciach jeszcze przed tym jak Matka Boża ich wybrała. Dzieciach całkiem zwykłych a za razem czystych i przejrzystych, bezgrzesznych, wychowanych w zwykłej wierzącej rodzinie. Niczym się nie wyróżniających, prostych, rozbawionych, radosnych. Każde z nich było zupełnie inne miało innych charakter i upodobania dzięki czemu wzajemnie się uzupełniali. Potem wraz z nimi przechodzimy przez objawienia, kłody jakie rzucano im pod nogi, niedowierzania rodziny, sąsiadów, cierpienia, poświęcenia, pokuty jakie dzieci wstawiając się za grzeszników same sobie nakładały. Opowieść przyprawiająca o dreszcze, ściskająca gardło i wyciskająca łzy wzruszenia. Opowieść która porusza serce i duszę, taką koło której nie sposób przejść obojętnie, taka którą musiałam czasem odłożyć z powodu natłoku myśli i kwestii do przemyślenia.


Tak sobie czytam kolejne publikacje Wydawnictwa Promic i bardzo chętnie przeprowadziłabym, gdybym tylko miała taką możliwość, eksperyment. Czy po przeczytaniu wszystkich książek jakie kolejno trafiają w moje ręce, osoba zupełnie niewierząca, mogłaby nadal pozostać zupełnie obojętna, czy nie zostałoby zasiane ziarno niepewności czy droga bez Boga jest na pewno tą właściwą i tą najbezpieczniejszą.

autor: Icilio Felici 
tłum: Adam Szymanowski
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2017
oprawa: miękka
format: 125 x 196 mm
liczba stron: 344

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

 1. U mnie z wiarą i z powiązanym rzeczom trochę na bakier więc napewno tego nie przeczytam ale jakby była wersja dla Dzieci to z Dusią mogłabym przerobić ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie jest to wersja dla Dusi, tym bardziej że nie ma nawet zdjęć wewnątrz, choć Ala zachwycona okładką wkoło brała książkę i czytała FA TI MA :D
   Dla Dusi książki religijne pojawią się już niebawem bo wczoraj z 2 źródeł zjechały do nas w liczbie 5 sztuk, i teraz nic innego z dziećmi zrobić nie mogę bo jak tylko mam czas to chcą czytać :D Magia książek, uwielbiam ją :)

   Usuń
  2. Jest wersja dla dzieci, bardzo pięknie wydana, od wydawnictwa eSPe :)

   Usuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.