Proste Kartki Świąteczne z maluchem

by - grudnia 08, 2017


A oto nasza tegoroczna produkcja kartek. Obliczyliśmy wspólnie do kogo karteczki polecą, rozdzieliłam mniej więcej sprawiedliwie tą liczbę na pół miedzy dzieci i zaczęłam myśleć, szperać i szukać inspiracji. Tym razem nie stawiałam na czasochłonne i wymagające dzieła, bo wiadomo dzieciom przy tworzeniu trzeba wtedy pomóc a ja mam ograniczone możliwości więc stawiając tym razem na swoją wygodę, wybrałam kartki bardzo proste i jak najbardziej samodzielne. 
No to startujemy nasze kartki do wykonania z maluchem. 

Przygotowałam bazę z tektury falistej oraz ciut mniejszego wymiaru kartki z bloku technicznego (białe i kolorowe), a także kawałek tekturki falistej dobranej kolorystycznie ale ciut bardziej ozdobnej pod napis Wesołych Świąt. I takie bazy były przygotowane pod wszystkie nasze kartki. 

Choinka z płatków śniegu
Na białej kartce naszkicowałam trójkąt, czyli kształt choinki. Ali zadaniem było zrobienie dużej liczby śnieżynek w kolorze zielonym i kilku ozdobnych w innym kolorze. 
Kiedy miała już dużo śnieżynek zaczęła wyklejać kształt choinki. 

Na zieloną bazę w wielu odcieniach dodała tylko czerwone ozdobniki z dziurkowanych gwiazdek. Gotowe.


Filcowa choineczka
Filcowa choineczka to gotowiec. Dołem wycięte kilka gwiazdek dodane potem na bazie z tektury falistej i ku ozdobie jeszcze kilka śnieżynek. 

Choineczka z pasków
Z świątecznych papierów ozdobnych wycięłam paseczki coraz krótsze tak aby po stworzeniu z nich wierzy powstało coś na kształt choinki. Ali zadaniem było ułożenie paseczków w kolejności malejącej i ozdobienie kartki diamencikami w kształcie śnieżynek. 
Perłowa bombka
Praca prosta choć czasochłonna i wymaga precyzji. Na kartce obrysowałam kształt koła i zadaniem Ali było wypełnienie owego kształtu perełkami i diamencikami. 

Na koniec jeszcze tylko brokatowa zawieszka z brokatu w kleju. 

Po wyschnięciu kartka gotowa :)


Choineczka z choineczek
W świątecznym papierze ozdobnym dziurkaczem Alusia wycięła choinki i gwiazdki. 
A potem ja ułożyłam je w kształt choinka, Ala tylko podnosiła elementy i przyklejała je w wyznaczonych miejscach. 

Choinka wężykiem
Na kartce naszkicowałam ołówkiem wężykowy kształt choinki. 
Ali zadaniem było pojechanie po śladzie brokatem w kleju. Zadanie dobre dla malucha ale tylko wtedy kiedy tubka z klejem jest pełna i nie musi się on skupiać na wyciskaniu i jechaniu po linii. Także jeżeli macie kilkulatka musicie mieć nowy klej to dziecko poradzi sobie samodzielnie. 
Można też zrobić ślad klejem introligatorskim i posypać sypkim brokatem. My zrobiłyśmy choinkę, dwukolorową dodałyśmy do niewyschniętego jeszcze kleju cekinki a na szczycie  śnieżynkę. 


Bombki na gałązce
Ołówkiem naszkicowałam gałązkę, którą Ala poprawiła pastelami i dodała do niej igiełki. 
Ja potem dorysowałam jeszcze kilka dodatkowych igiełek tak aby gałązka ciut bardziej się zagęściła.


Kolejnym etapem było doklejenie guziczków na dole kartki na różnych poziomach. 

Uwieńczeniem było dodanie zawieszek brokatem w kleju tak aby nasze guzikowe bombki wisiały na gałązce. 


Szybko, prosto, samodzielnie i muszę przyznać bardzo profesjonalnie nam to wyszło :)
Myślę że Ci którzy znajdą karteczki w swojej skrzynce bardzo się z nich ucieszą, a dzieci pozują wielka satysfakcję z samodzielnie wykonanych kartek, a nie kupnych.

A może spodoba Ci się także

4 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.