CO TO JEST - odkrywaj, doświadczaj, eksperymentuj

by - lutego 13, 2016Jak najprościej i najefektywniej a może i najefektowniej pokazać dziecko jak działa świat. Co i dlaczego się dzieje? Dlaczego jest tak a nie inaczej ?
Jak ? Pokazać. Udowodnić, przedstawić - w eksperymentach. Bo mały człowiek do urodzony odkrywca, chce wiedzieć, doznawać i poznawać. Wszystko od A do Z. Drąży do upadłego, chce wiedzieć to czego nie wie nikt. Od taka ludzka natura. Najmocniej widoczna u dzieci, które nie przestają zadawać i drążyć.
I oto dziś przed Wami książki które w sposób naprawdę niezwykły pokażą dzieciom co i jak. Każda z książeczek zachęca już samą okładką. Bo w każdej z nich jest moc wiedzy ale słów nie aż tak dużo. Więcej przykładów, jasnych tłumaczeń, oraz eksperymentów które lepiej niż jakiekolwiek słowa objaśnią o co w tym wszystkim chodzi. A wiedza zdobyta osobiście zostanie w głowie na dłużej, zostanie zdobyta osobiście nie wyłożona a unaoczniona. Nie dość, że książki dzięki temu lepiej uczą podstawowych zagadnień na różne ciekawe (nie tylko dla dzieci) tematy to jeszcze zachęcają do dalszego odkrywania, eksplorowania, doświadczania. Dlatego właśnie wszystkie pozycje opierają się na eksperymentach, doświadczeniach, pomysłowych działaniach, które pozwalają na trwałe zdobycie wiedzy i utrwalenie jej.
Bo to co nieosiągalne zobaczone w mniejszej skali jest dużo bardziej zrozumiałe. Jak Pomarańcza zamiast ziemi i latarka zamiast promieni słonecznych. Czyż nie jasnym jest gdy ją oświecimy dlaczego z jednej strony jest noc a z drugiej dzień. To co ciężko byłoby sobie wyobrazić przedszkolakowi w przestrzeni kosmicznej gdy dzieje się tu i teraz nagle staje się oczywiste.


"Tom odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, dlaczego niebo jest niebieskie?
Autorzy tej publikacji proponują 20 prostych doświadczeń które pokażą w przystępny sposób jak funkcjonuje wszechświat."


"Tom ten odpowiada m.in. na pytania: co to jest dziura ozonowa, ocieplenie klimatu, powiększanie się obszarów pustynnych, kwaśne deszcze... Nasza planeta jest stale zagrożona. Ale co to dokładnie jest zanieczyszczenie środowiska? Ile gatunków zwierząt i roślin ginie co roku? Czy energia nuklearna jest niebezpieczna? Co można zrobić, żeby wstrzymać proces niszczący Ziemię?
Autorzy podkreślają, jak ważne jest życie na Ziemi i dlaczego należy je chronić. Proponują 15 doświadczeń wyjaśniających zagadnienia z dziedziny ekologii, energii odnawialnej, ocieplenia klimatu i recyklingu.""Czy dźwięk rozchodzi się w wodzie, w jaki sposób nasze oczy widzą światła i kolory, co się kryje we wnętrzu baterii elektrycznej, dlaczego magnes nie przyciąga szklanych przedmiotów? - to tylko kilka zagadnień, na które odpowiada książka Światło, Dźwięk, Elektryczność, Magnesy z serii Co to jest? Seria wprowadza dzieci w świat nauki poprzez zabawę i proste doświadczenia, dzięki którym mogą łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym świecie i zaobserwować ich zastosowanie w życiu codziennym.
Muzyka w radiu, rozmowy kolegów, klaksony samochodów, gwizdek sędziego na stadionie, krzyki na szkolnym podwórku... Żyjemy w otoczeniu hałasów. W jaki sposób powstają dźwięki? Jak działają na nasze uszy? Gdy wykonasz proponowane w książce doświadczenia - te zadziwiające zjawiska nie będą miały dla ciebie sekretów.
Książka proponuje 36 podobnych prostych doświadczeń, które pomogą dziecku zrozumieć zjawiska dźwięku, światła, elektryczności i magnesów. Będzie nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowie jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu."


"Dlaczego woda zamienia się w lód, z czego składa się powietrze, jak działa termometr? - to tylko niektóre z zagadnień prezentowanych w tej książce. Odkryj nauki ścisłe, dobrze się przy tym bawiąc. Przeprowadź proste doświadczenia z tej książki, a wkrótce istota materii nie będzie już miała przed tobą tajemnic.
Aby odpowiedzieć sobie na przykład na pytanie, dlaczego ogromny statek nie tonie tylko pływa, potrzebna jest tylko plastelina i napełniony wodą zlew.
Publikacja "Woda, Powietrze, Ciepło i Zimno, Chemia" proponuje aż 38 podobnych prostych doświadczeń i eksperymentów (najwięcej z całej serii), które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki. Książka ta będzie nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowie jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu."
Wydanych książeczek na chwilę obecną mamy cztery, a każda z nich traktuje o czym innym. Młodzi badacze i odkrywcy (a wierzcie mi że każde dziecko jest takowym) mają tu możliwość nie tylko przeczytać ale także tworzyć, poznawać w praktyce i to z powszechnie dostępnych materiałów. Jasny, klarowny i czytelny opis ułatwia przeprowadzenie wszelkich doświadczeń. Czy to nie o wiele ciekawsze kiedy młody człowiek może samodzielnie zbudować włącznik i dowiedzieć się w praktyce, czym jest izolator.
Z tymi książka wiele tajemnic się rozjaśni i przestanie być tajemnicą.
Dodatkowo w książkach pod tytułem:
"Co to jest? Dźwięk, światło, elektryczność, magnes" oraz "Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia" zabawiono się jeszcze w zdarzenia hipotetyczne. Każde z nich zaczyna się słowami "A gdyby tak...". Każde z tych zagadnień zajmuje dwie kartki czyli jedną rozkładówkę. Są to swego rodzaju opowiadania a przy okazji zachęta do rozmowy. Zagadnienia te są poruszane po dziale związanym z jakimś tematem i dotyczą właśnie jego. Pomyślcie sami, co by było gdyby... "Pewnego dnia nic nie było słychać...", " Pewnego dnia zabrakło elektryczności", "Kiedyś woda znikłaby z powierzchni Ziemi" , "Pewnego razu zabrakło powietrza" lub "Nie było już chemii" ?
Prosty zabieg pokazujący jak od danego zagadnienia wie zależy. Pokazujący też co możemy z tym zrobić, jak musielibyśmy sobie radzić, do czego by dana sytuacja doprowadziła.
Bardzo mi się podoba, że autorzy nie oszczędzali na ilustracjach, rysunkach, schematach. Ludzie to jednak wzrokowcy i tekst poparty obrazem a jeszcze doprawiony zastosowaniem w praktyce zdobytej wiedzy utrwala się samoistnie. Wojtuś choć sam nie umie jeszcze czytać takich książek to z ogromną przyjemnością i zapałem sięga po te książki. Przekaz wizualny jest naprawdę czytelny a treść tylko uzupełnia go w krótki sposób. Dzięki temu dzieci same mogą odkrywać, nawet kilkuletnie.UWAGA !!! Ta pozycja czytelnicza, nie jest przeznaczona dla biernych i niechętnych do zabaw z dziećmi rodziców.W pakiecie z książkami otrzymujecie wspaniale spędzony czas z dziećmi bo wierzcie mi, że każdy eksperyment będzie musiał być wykonany. Dzieciaki aż rwą się do nich. Dlatego bądźcie świadomi, te książki sprawią, że Wasze dziecko będzie chciało odkrywać więcej i więcej każdego dnia. Z pewnością przyczynią sie do tego, że młodzi odkrywcy zapałają miłością do eksplorowania, jednak to wszystko zależy od Was drodzy rodzice. To nie są książki które można czytać wieczorem do poduszki. To lektury czynu!
I z wielką niecierpliwością czekamy na koleje fascynujące tytuły !

Ponieważ książeczek jest więcej podaje poniżej tytuły które Was przekierują bezpośrednio do nich.

Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Arkady
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 88
Grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

1. CO TO JEST? DŹWIĘK, ŚWIATŁO,ELEKTRYCZNOŚĆ, MAGNES
2. CO TO JEST? EKOLOGIA, ENERGIA ODNAWIALNA, OCIEPLENIE KLIMATU, RECYKLING
3. CO TO JEST? UKŁAD SŁONECZNY, WSZECHŚWIAT, GRAWITACJA, PLANETA
4. CO TO JEST? WODA,POWIETRZE, CIEPŁO I ZIMNO, CHEMIA

CO TO JEST - PAKIET 4 KSIĄŻEK

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.