Puzzle do zadań specjalnych

by - lutego 21, 2016


Puzzle edukacyjne, są różne: uczą literek, cyferek, pokazują Polskę lub świat. Jednak takich jak te, które pokażę Wam dziś, jeszcze nie widziałam. Puzzle dwa w jednym, uczące oprócz cyferek również działań a poza literkami wyrazów na daną literkę. Inne niż wszystkie, można by powiedzieć rosnące wraz z dzieckiem. Maluch taki jak Ala razem z mamą uczy się nazywania kolejnych literek czy cyferek. 
Starszak taki jak Wojtuś może już śmiało pokusić się u układanie puzzli w trudniejszej wersji słownej czy tej związanej z działaniami.Oprócz walorów edukacyjnych, puzzle jak to puzzle cieszą układaniem, puzzle które dziś pokazujemy nie są jedynie ciągiem a tworzą przy okazji po złożeniu tęczowego zwierzaka.
W przypadku literek będzie to ślimak a przy cyferkach barwny dinuś. 
Oba pudełeczka zawierają 26 sztuk elementów. Puzzle są wykonane z grubej tektury, (takiej zbliżonej do puzzli Treffla), elementy są duże i dziecko łatwo nimi manipuluje. Jednocześnie nie ma problemu z łączeniem składowych, dobrze się do siebie dopasowują. 
Koniec końców nauka a może raczej utrwalanie wiedzy, nie musi się łączyć tylko z czytaniem elementarza czy pisaniem cyferek może również odbywać się podczas zabawy. Dla wielbicieli puzzli to będzie nowe i ciekawe wyzwanie. Puzzle pozwolą również na zapamiętanie kolejności następujących po sobie szeregów czy to liczb czy literek w abecadle.

O tym, że tego typu układanki mają ogromne oddziaływanie na rozwój dzieci pisałam już wielokrotnie. Dzieci bawiące się puzzlami mają lepszą koncentrację, lepiej wykształcone logiczne myślenie, planowanie działań oraz świetnie wyrobioną wyobraźnie przestrzenną.
Jednocześnie układanie puzzli ma bezpośredni wpływ na trening małej motoryki a więc wpływa w przyszłości na naukę kaligrafii czy innych plac plastyczno - technicznych. Ogólnie pojętej sprawności manualnej maluszka.  

A najfajniejsze w puzzlach jest to, że dzieci je uwielbiają, lubią wyzwania, lubią też kiedy same mogą skontrolować to co stworzyły z rozsypanych elementów. Choć chyba największa satysfakcja jest wtedy gdy ktoś dorosły przyjdzie podziwiać. A  najlepiej całe tłumy dorosłych. Ala zawsze jak uda jej się ułożyć puzzle biega po całym domu i nawołuje każdego kto się nawinie, by przyszedł pochwalić jej samodzielność i dojrzałość.PUZZLE DWUSTRONNE Literki i wyrazy
Ilustrator: Piotr Kozera
Przedział wiekowy: 4-6 lat
Format pudełka z rączką: 170 x 135 mm
Format układanki: 466 x 348 mm


PUZZLE DWUSTRONNE Cyferki i liczenie
Ilustrator: Piotr Kozera
Przedział wiekowy: 4-6 lat
Format pudełka z rączką: 170 x 135 mm
Format układanki: 428 x 351 mm

Sugerowana cena 19.90 zł

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.