Dziękuję Ci, Panie Boże - modlitwy dla dzieci

by - kwietnia 09, 2018


Ta książeczka w piękny sposób pokazuje nie tylko dzieciom ale i nam dorosłym, że cały dzień jest przepełniony okazjami, sytuacjami, wydarzeniami, okolicznościami do złożenia rąk przed Najwyższym.

Modlitwa to nie jest pacierz rano i wieczorem. To nie jest pójście do kościoła w niedzielę i od święta. Modlitwa, ta prawdziwa to nieustanny dialog z Bogiem, taki nawet bez widocznych znaków zewnętrznych, jak składanie rąk czy klękanie. I choć sama o tym pamiętam, przekazanie tego dzieciom, w codzienności często mi umyka. Niestety. 
Tym czasem w nowościach Wydawnictwa Promic ukazała się książeczka Dziękuję Ci, Panie Boże - modlitwy dla dzieci która obrazuje to w piękny i jakże prosty sposób. Pokazuje, że modlić się można zawsze, wszędzie i o wszystko. Prosząc, dziękując i przepraszając. Jeżeli mamy z czymś problem, ogarnia nas lek, niemoc albo wrecz przeciwnie wielka radość, entuzjazm czy jeszcze inaczej szara codziennosc jak szkola, sniadanie, pakowanie tornistra to w tym wszystkim jest Bog ktory nas wspiera, towarzyszy stoi zawsze obok.
To krótkie modlitwy, napisane z myślą o dzieciach które, pokazują im a może też nam, że proste płynące z serca słowa, są równie ważne a może (odważę się to powiedzieć) nawet ważniejsze, niż te wyuczone na pamięć. Czemu ważniejsze? Bo pokazują dziecku istotę modlitwy, istotę tej rozmowy, pokazują Boga takim jakim jest on dla nich a nie tego z modlitwy Ojcze Nasz, która tak naprawdę długo jeszcze dla tych najmłodszych pozostanie niepojęta.

Czuć Bożą obecność w każdej chwili to stan idealny...
Dla mnie trudny czasem do osiągnięcia ale może kiedy człowiek, już taki malutki, przesyci się tą świadomością, ten stan rzeczy staje się, nie kwestią wysiłku tylko oczywistością.
Tego nie wiem ale za jakiś czas, być może będę mogła odpowiedzieć Wam na to pytanie.Książeczka ma jeszcze dodatkowa wartość, pokazuje dzieciom, że warto dostrzegać ludzi którzy są tuż obok, że trzeba się cieszyć z rzeczy małych i zwykłych. Daje też dzieciom moc, moc odpowiedzialności za najbliższych pokazując im, że ich modlitwa jest ważna i daje siłę. Pokazuje że mogą się modlić, nie tylko za siebie ale też za rodziców, dziadków, przyjaciół a nawet zwierzątka domowe.A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.