Rok w lesie i ogrodzie - Adamada

by - kwietnia 10, 2018


Jeżeli lubicie książki przyrodnicze, intrygujące, skrywające w sobie moc ciekawostek, faktów, informacji a w dodatku wyposażone w okienka akuku i inne rozkładane bajery, zapraszam dalej mamy coś dla Was. No może nie tyle dla Was, co dla Waszych dzieci, choć szczerze przyznam, że sama zgłębiałam te publikacje z niepohamowana ciekawością.
Obie książki oprowadzają nas po 4 porach roku. Jedna pozwala nam zajrzeć w zakamarki ogrodu i odkryć jego tajemnica, druga natomiast zaprasza czytelnika do lasu. Obie książki są cudnie zilustrowane, zdecydowanie idąc w stronę humorystyczną. Piękne nasycone kolory, fajne żartobliwe dodatki do obrazów. Uczta dla oka i dla umysłu, bowiem w książkach kryje się moc informacji choć w fajnej i nienużącej postaci, krótkich notek.
Jestem ciekawa czy powstanie więcej tytułów w serii o czterech porach roku, bo tworzyłyby naprawdę wartościową kolekcje. 
Do kogo kierowana jest ta publikacja? W moim odczuciu, do starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.
A teraz zapraszam dalej pokrótce opiszę co w ogrodzie i lesie piszczy a Wy rzucicie okiem na wnętrze obu książeczek.
Jak wygląda las wiosną, co się dzieje tam latem, co w nim słychać jesienią a co zimą ? 
Poznajemy tu leśne rośliny, drzewa oraz zwierzaki te duże i te małe. A przy okazji odkrywamy rozmaite tajemnice leśnego poszycia. Zajrzymy za korę, do dziupli i pod powierzchnię ziemi. 
Autorka nie zapomniała nawet o ciekawych pracach i projektach do stworzenia w domu, jak peryskop do podglądania zwierzaków bez ich wiedzy, zielnik, zwierzątka i inne dzieła z darów lasu. 

Poznamy domki mieszkańców tego ekosystemu, ich tropy, różne rodzaje liści i gatunki drzew, odkryjemy różnice miedzy zającem a królikiem i wiele innych ciekawostek. 

Czy wiecie po co świecą świetliki ? Kim jest Szrotówek Kasztanowcowiaczek ? Czy to prawda, że kruki są inteligentne ?
Naprawdę moc informacji i przezabawne obrazki.

Tym razem cztery pory roku prześledzimy w przydomowym ogrodzie. Zajrzymy pod ziemię, do drzewa, między listowie krzaczków, pod stertę liści jesiennych a nawet do kopca kreta. Prześledzimy rozwój żaby, poznamy rozmaite gatunki kwiatów i roślin dowiemy się także jak zimują niektóre ze zwierząt. 
W tej książce również jest miejsce na niezwykle ciekawe projekty, jak sadzenie i obserwowanie kiełkującego groszku, karmnik dla ptaków, hotel dla owadów a nawet przepis na przepyszne ciasto. 

W jaki sposób pająki tkają pajęczyny ? Czy są takie ptaki które sypiają jednocześnie lecąc ? Czy zimą ptakom jest zimno ?
Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz właśnie w tej książce, prawdziwa skarbnica wiedzy. Obie książki dostępne będą w ciągłej sprzedaży już 4 maja - zachęcać do nabywania chyba nie trzeba - są rewelacyjne !!!A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Ksiazeczki prezentuja sie super! Chcialabym je zakupic dla dzieci, chociaz corcia juz konczy przedszkole a synek ma prawie 8 lat ale mysle ze jeszcze nauczymy sie z nich wielu ciekawych rzeczy!

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.