Jedzie pociąg z daleka, na dzieciaczki wciąż czeka

by - kwietnia 11, 2018


Dzień Dziecka już tuż, tuż więc jeżeli macie w domu młodsze przedszkolaki i szukacie inspiracji, zapraszam na wpis. Klocki Blocki to był hit tej zimy, klocki Mubi stały się hitem naszej wiosny. Kiedy na świat przyszedł Kuba, postanowiłam przyjrzeć się bliżej klockom Mubi, czyli klockom tej samej marki ale kierowanym do młodszych budowniczych i wielbicieli radosnej klockowej twórczości. Są to zestawy dedykowane 3-4 latkom, a ja z praktyki rodzicielskiej rozszerzam ten zakres spokojnie do przedziału 2-8 lat. Rzecz jasna nie polecam kupować ich 8 latkom ale to nie oznacza, że dziecko w tym wieku będzie koło nich potrafiło przejść obojętnie. Zwłaszcza jeżeli zobaczy takie zestawy, jak te które chcę Wam dziś pokazać. Jesteśmy w posiadaniu podobnych klocków znanej marki na L i śpieszę poinformować, że Mubi są z nimi kompatybilne, wiec jeżeli Wasze dzieciaki także je mają, śmiało można zaopatrywać się w Mubi, poszerzając możliwości małych budowlańców i ta za dużo mniejsze pieniążki, nic nie tracąc na jakości. Dobrym pomysłem jest kupić klocki najmłodszemu dziecku w rodzinie a zapewniam Was, że wciągną się wszyscy łącznie z Wami, dziadkami czy ciociami, kogokolwiek macie pod ręką.

Mi do gustu najbardziej przypadły zestawy z pociągami. W świecie Mubi znajdziecie ich wiele, co jest ekstra, bowiem, można dokupić nowe zestawy z kolejnych okazji i tworzyć niesamowity świat po którym krążą lokomotywy. A jako, że bajki typu Tomek czy Stacyjkowo są dalej w naszym domu na topie, nie miałam wątpliwości, że to będzie najlepszy wybór. Aby stworzyć niezwykły świat wybrałam trzy zestawy: Wesołe Gospodarstwo, Mała ciuchcia oraz mały zestaw zawierający same tory kolejowe, co znacznie uatrakcyjniło samą zabawę ale także fazę tworzenia torowiska, czym zajął się mój prywatny inżynier Wojciech. 
Zestawy są pięknie zapakowane w sztywne i wieeeelkie tekturowe bardzo kolorowe pudła, pokazujące zawartość, sposoby montowania torów oraz przykładowe budowle jakie można z nich utworzyć, ale oczywiście i tak przeważnie to co się z klockami dzieje po wysypaniu z pudeł to jest żywioł i czysta improwizacja !
Mała ciuchcia dodatkowo jest umieszczona w przezroczystym wystającym poza pudło "pojemniku", dzięki czemu widzimy czarno na białym, co będzie największa atrakcją tego zestawu. Dodam tylko, że wszystkie lokomotywy są na baterie (nie dołączone do zestawów), ciągną wagonik, świecą i grają. Taka atrakcja to ogrom śmiechu i radości, dla każdego malucha i starszaka. 
W zestawach nie ma zbyt wielu elementów, dzięki temu 3-4 latki spokojnie radzą sobie z budowaniem i tworzeniem, czy też składaniem pociągów. W dodatku są figurki, zwierzątka i inne fajne klocki, które pobudzają wyobraźnię. 


Klocki to taki typ zabawki, która nigdy się nie nudzi, chętnie się do niej wraca i przydaje się w wielu mieszanych zabawach, nie tylko tych samymi klockami. W pociągach w końcu mogą jeździć też inne małe ludziki, figurki, zwierzątka. Klocki Mubi to wielka radość ale i rozwój nie tylko manualny, ale także wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz wielu innych niezwykle istotnych aspektów z których dzieci sobie nie muszą zdawać sprawy wystarczy że się doskonale bawią. Wesołe gospodarstwo to największy zestaw jaki można zakupić - 110 elementów-  i faktycznie robi wrażenie. Zawiera trzy zwierzątka, 4 ludziki, całkiem sporą liczbę klocków budowlanych i pokaźną liczbę torów oraz rzecz jasna pociąg z wagonikiem. Są okienka, zagrody, kwiatuszki, tabliczki na których można wybudować dom czy stację kolejową. Mała ciuchcia to duża lokomotywa z wagonem, most, ogień drewniane bale i klocki budowlane oraz tory których nie mogłoby zabraknąć - 58 elementów. 
W zestawie z samymi torami poza zwykłymi elementami prostymi i zakrętami mamy także zwrotnice z ruchomymi częściami, które bardzo się dzieciakom spodobały. Zabawa od razu nabrała innego wymiaru, a wydawałoby się, że to tylko zwykły element dodatkowy. Generalnie polecam do każdego zestawu z pociągiem,  dokupić to pudełeczko bo kosztuje około 40 zł a naprawdę dużo daje, zwłaszcza jeżeli posiadacie więcej niż jedno dziecko. 

Jakość, cudowna estetyka, ciuchcie na baterie, znakomita cena i zabawie nie ma końca !


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.