Zadziwiające życie czyli odkrywamy tajemnice wszechświata

by - kwietnia 03, 2018To książka której nie powinnam była czytać, ciekawość wygrała, minimalna ilość tekstu nad którym przeważa arcy-nieszablonowy obraz również. Jednak odkąd wiem, że w moim ciele roi się od rozmaitych mikroorganizmów a w moim łóżku śpią miliony grzybów wszystko mnie swędzi ! Nie żartuję hahahah, to książka dla ludzi o mocnych nerwach. 

Jestem przekonana, że większość z Was nie ma pojęcia i nie zdaje sobie sprawy z tego co opisuje ta publikacja. Dlatego kiedy ją otworzyłam i zaczęłam czytać, nim się zorientowałam byłam na ostatniej stronie. 144 strony wypełnione po brzegi wielkoformatowymi obrazami i wiedzą która choć może nie jest nam potrzebna w codziennej egzystencji, pochłonęła mnie bez reszty. A że niedaleko pada jabłko od jabłoni, na drugi dzień mój 7 latek przeczytał większą część zupełnie samodzielnie. To chyba najlepsza rekomendacja dla wszystkich wielbicieli wciągających lektur. Zresztą tekst został ograniczony do minimum, co przy tak zjawiskowej publikacji jest dużym plusem. Jeżeli dodamy twarda oprawę, niesamowite obrazy które w prosty a zarazem wyjątkowy sposób pokazują treść , doskonalej jakości papier i przekaz lektury - mamy książkę obok której nie sposób przejść obojętnie.


Czy wiecie dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? Zdecydowanie nie jestem Wam w stanie tego objaśnić, ani streścić, bo aby to pojąć trzeba przeczytać tę książkę, strona po stronie. Ale mogę Wam napisać co nieco o zawartości. Na stronach tej książki dowiecie się o takich faktach jak ten z jakich pierwiastków się składa człowiek, atmosfera, oceany, słońce i skorupa ziemska i jak są to zbliżone do siebie proporcje i składowe. Dowiecie się także, że z Waszą roślinką doniczkową łączy Was więcej niż sądzicie. Poznacie teorię wielkiego wybuchu, znaczenie wody i jej obecność w organizmach, mikroorganizmy kryjące się w ciele i dookoła nas. Wyczytacie, że oceany są bardziej tajemnicze niż jakiekolwiek inne miejsce na ziemi a słońce to nasz główny pokarm. Czy też to, że wszyscy ludzie na ziemi wywodzą się od jednej matki a co za tym idzie chcemy czy też nie, wszyscy jak jeden jesteśmy ogromną ludzką rodziną. Wszechświat kryje w sobie moc tajemnic a my jesteśmy jego częścią - teraz, tysiąc lat temu oraz za tysiąc lat również będziemy . 


Ta bogato ilustrowana książka w przystępny sposób pozwoli poszerzyć wiedzę i doskonale się bawić, wspólnie odkrywając tajemnice wszechświata. Po lekturze tej niezwykłej opowieści o głębokiej wzajemnej więzi, łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem będziecie w stanie zrozumieć cykl zadziwiającego życia. ART Egmont to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. 
Jesteście gotowi spojrzeć na otaczający was świat zupełnie z innej strony? Zapraszam do lektury Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.