Łamigłówki mądrej główki 5-7 lat

by - marca 03, 2016


Dlaczego przedszkolaki tak bardzo lubią główkować, pytać, dociekać ?
Bo chcą zrozumieć świat. Chcą pojąc to co niezrozumiałe. Chcą wiedzieć jak to wszystko działa.
Bardzo lubią też wyzwania, chcą zobaczyć ale i udowodnić ile już wiedzą i jak dużo potrafią.  
Z pomocą tu przychodzą nam różne łamigłówki, zeszyty aktywizujące. Jednak nie polecam kupować ich w ciemno. Nie polecam nawet kupować ich według wieku. Dlaczego? Bo każde dziecko jest inne. Zwłaszcza każdy przedszkolak który nie jest jeszcze prowadzony przez konkretny program. Jeden wie już więcej inny mniej. Dlatego zapraszam Was dziś na wgląd dwie książeczki dla przedszkolaków, zerówkowiczów a być może również niektórych pierwszoklasistów. 

Książeczki pełne różnorodnych zadań.
Obie w czytelny sposób na każdej stronie mają określony stopień trudności, dlatego łatwiej nam się po nich poruszać. Kartki są odporne na wielokrotne poprawianie błędów przy pomocy gumki i fajnie chłoną też kredki. 
Obie należą do serii - Łamigłówki mądrej główki wydawnictwa Siedmioróg skierowanej dla dzieci od 3 do 11 roku życia.Autor: Tamara Michałowska
Wydawnictwo Siedmioróg
Oprawa: miękka
Format: 235x6x165

Co znajdziecie w tej książeczce, liczby, liczenie, pisanie po śladzie, kolorowanie, wyszukiwanie przedmiotów czy różnic. Wszystko to podzielone na trzy stopnie trudności. Jeśli o nas chodzi. Pierwszy stopień zostawiliśmy Alusi, drugi w połowie również, choć kilka zadań podsunęłam Wojtusiowi dla utrwalenia wiedzy i zmotywowania go do zadań trudniejszych. Trzeci poziom jest wyzwaniem, ale Wojtuś radzi sobie z większością bez moich podpowiedzi. Podział na stopnie trudności sprawia, że książeczka będzie z dzieckiem dłużej i podąża za jego wzrastającą wiedzą. 
Odnajdziecie tu aż 100 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność wnioskowania, wyszukiwania, przyporządkowywania, porównywania.
Książeczka jest czarno biała a treści zadań oddzielone są od części zadaniowej niebieskim tłem.
Bardzo przejrzysty okłada stron. Jedno zadanie na stronę. Nie ma chaosu, dziecko świetnie się odnajduje i nie rozprasza. Podoba mi się też różnorodna a za razem interesująca dla dziecka tematyka ilustracji.Wydawnictwo Siedmioróg
Autor: Tamara Michałowska
Ilustracje Kasia Cerazy, Judyta Wodnicka, Jarosław Żukowski
Liczba stron 104
Oprawa miękka
Papier offset
Format B5

Ta łamigłówka celująco sprawdzi się w okresie zimowym. Znajdziecie tu szeroko pojętą tematykę zimowo - Bożenarodzeniową. Choinki, bałwanki, renifery, zimowe dyscypliny sportowe, królowa Śniegu a nawet dokarmianie zwierzaków. 
U nas w domu okres od późnej jesieni do prawdziwej wiosny to czas częstych przeziębień i domowego aresztu, spowodowanego niekończącymi się choróbskami. A kiedy Wojtuś nie chodzi do przedszkola takie zeszyty z łamigłówkami są jak zbawienie. Raz, że nie traci czasu w domu, szare komórki pracują i wiedza przedszkolna sama wskakuje do głowy a dwa, że uczy się wielu ciekawych rzeczy. Nuda nam nie straszna :)
Książeczka jest bardzo podobna to opisywanej powyżej, różni się tematyką. Tu również mamy podział na stopnie trudności. Moc kolorowanek, wykreślanek, ukrytych obrazków, zagadek, logicznych zadań, odnajdywania cieni, różnic czy labirynty i wiele, wiele innych. 

Kiedy zima za oknem bywa kapryśna ta w książeczce z pewnością ucieszy :)Już jutro pokażę Wam, łamigłówki dla kolejnego przedziału wiekowego. Wojtuś jest gdzieś pomiędzy nimi. Więc lubimy sobie skakać od jednych do drugich. W zależności od tego czy Wojtko ma nastrój i chęć na wielkie wyzwania czy chce tylko utwierdzić się w przekonaniu jak dużo już umie :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.