Nowości łamigłówkowe od Naszej Księgarni - KONKURS

by - marca 16, 2016


Dziś na blogu dwie bardzo ciekawe pozycje wydawnicze.
Nazwałabym je kreatywną terapią wyciszającą dla dzieci. Antystresową chyba nie, choć szkoła/przedszkole może stresować a taki blok może być znakomitym sposobem na rozładowanie emocji. 
Obie pozycje są wykonane na grubym ładnie przyjmującym barwę papierze. Obie mają nadruk jednostronny. Co po pierwsze umożliwia użycie różnych metod wypełniania barwą, jak farbki w przypadku bloku z pszczołami czy mazaki/cienkopisy w przypadku księżniczek.
Obie też na końcu zawierają bardzo grubą tekturową wkładkę co zapewnia sztywność i nawet w aucie czy w pociągu na kolanie a może w poczekalni u lekarza można działać. Podkładka jest sprawdzona w praktyce więc wiem co piszę. 
Do rzeczy...


Miodowy blok rysunkowy to książka z zadaniami i ćwiczeniami stworzona jako uzupełnienie książeczki "Opowiem Ci mamo skąd się bierze miód" (klik recenzja książeczki). I choć jest nawiązaniem do lektury, tak naprawdę z powodzeniem może być zakupiona i uzupełniana oddzielnie. 
Miodowy blok rysunkowy to blok po brzegi wypełniony przede wszystkim rozmaitymi pomysłami twórczymi, pobudzającymi wyobraźnie zachęcającymi do własnej inwencji twórczej. Niektóre strony pokazują jak z odcisku paluszka można stworzyć pszczółkę, kwiatuszek czy inne cuda. 
Inne zachęcają do narysowania łąki pełnej kwiatów
Rzecz jasna odnajdziecie tu też rzesze kolorowanek, takich które rzucają hasło pokoloruj obrazek ale i takich które nie mają takiego podpisu ale swoją czernią i bielą aż proszą się o wypełnienie barwą. Już sobie wyobrażam jak cudownie będzie wyglądał taki blok od deski do deski wypełniony, zamalowany, za kredkowany i jaką wspaniałą będzie pamiątką. 
Na odwrocie każdej z kart znajdują się ciekawostki które zainteresują wielbiciela pszczół i miodku ale i każdego kilkulatka który wiedzę z każdej dzieciny chce posiąść od A do Z. Są tu informacje przyrodnicze dotyczące głównie pszczół i miodu ale nie tylko. W dodatku każda z tych stron to miejsce na własną twórczość.
Jest tu też spora dawka zadań łamigłówkowych - labirynty, odnajdywanie różnic, łączenie punktów, szlaczki... Jednym słowem duża dawka świetnej zabawy i sporo wiedzy w jednym Miodkowym bloku.Znajdzie się też co nieco do wycinania i sklejania. 
Na dokończenie na tylnej okładce, nawet mamy medal który tylko czeka na wycięcie i zawieszenie na wstążeczce. Medal nie byle jaki bo głoszący JESTEM PSZCZELARZEM.
Wojtuś dzielnie pracuje i tworzy bo bardzo chce być w przyszłości pszczelarzem, marzy mu się własny ul i życie z pszczołami w takiej komitywie aby nie żądliły. 
A ten blok to dla niego prawdziwa przyjemność ale również wielkie poczucie misji, dowiaduje się o pszczołach coraz więcej, więc jest bliższy swoim celom. 
Wspaniała, twórcza rozrywka dla małych artystów i miłośników przyrody.
Forma wydania: książka papierowa 
Oprawa: broszurowa 
Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
rok wydania: 2016
liczba stron: 64
format: 210x297 mm
przedział wiekowy: 6-14
Księżniczki, to zdecydowanie pozycja dla dziewczynek. Nie jestem za podziałem książek wedle płci, sami wiecie, że nie jestem, ale tej naprawdę wyjątkowo nie widzę w zestawieniu z chłopcami. 
Wojtuś który jeszcze nie czuje mocnych podziałów na dziewczynki i chłopców zapewne z chęcią by zasiadł do tego zeszytu, jednak poziom kolorowanek jest jeszcze za wysoki, są bardzo szczegółowe i wymagają dużego nakładu pracy i długotrwałej koncentracji a to nie jest na dziś jego mocna strona. Kiedy nadejdzie pora i chęć na takie wyzwanie, książeczkę uzna za "dziewczyńską" i zostawi ją młodszej siostrze. Jestem tego pewna.

Blok jest pełen księżniczek, falbanek, kokardek, kwiatuszków i to w mistrzowskim wydaniu. 
Precyzyjne ilustracje zachwycają, gdybym była 6 letnia księżniczką rozpłynęłabym się nad tym blokiem w mig i długo, długo siedziałabym w świecie zamków, kucyków, pomponiastych sukni, zgubionych pantofelków, zaczarowanych książąt i ahhhh czego tu nie ma!!

A opowieść zaczyna się tak...
W Stubarwnym Zamczysku mieszka dziewięć księżniczek. Bella przepada za historiami o miłości, Zorella i Julla uwielbiają biegać po lesie, Fiorella kocha kwiaty i robienie psikusów, Mella jest zawsze w ruchu, Ulla nie lubi sukienek, Jagódka zaś, choć najmniejsza, to wielki łakomczuch. Ulubioną rozrywką Nelli jest rysowanie, a Stelli – czytanie...

Ale, ale !!! To nie jest blok w którym jedynym zadaniem małych odkrywczyń będzie kolorowanie, co to to nie. W tej plejadzie detali, w tym gąszczu szczegółów czeka na dziewczynki moc łamigłówek i zadań zwłaszcza na spostrzegawczość. Oj nuda tu nie grozi za to moc dobrej zabawy i owszem :)

Każda strona kryje w sobie zadanie, jedne prostsze, drugie trudniejsze wszystkie wciągające.

Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj
Autor: Agnieszka Antoniewicz 
forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa
ilustrator:Agnieszka Antoniewicz
rok wydania: 2016
liczba stron: 64
format: 210x297 mm
przedział wiekowy: 6-14
A teraz niespodzianka dla naszych czytelników. Trzy osoby mogą stać się właścicielami jednej z książeczek dziś recenzowanych, laureaci sami będą mogli sobie wybrać tytuł który trafi do ich domu. 
A co trzeba zrobić oto zasady.

Regulamin konkursu
1) Organizatorem konkursu są Kusiątka
2) Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
Dziękujemy mu ślicznie za to, kciuki w górę :)
3) Konkurs trwa od 16.03 do 03.04.2016

Zadanie konkursowe: 
Stwórzcie dowolne wiosenne dzieło twórcze, wraz z dzieckiem. Może być Wielkanocne, może być kwieciste, może przedstawiać symbole wiosny lub cokolwiek Wam się skojarzy z wiosną. Bocianki, jaskółeczki, Marzanna, przebiśniegi, baranki, kurczaczki co tylko Wam przydziel na myśl. 
Grunt aby było kreatywnie, wesoło i wiosennie.
Zróbcie zdjęcie dzieła które stworzyliście i wstawcie w komentarzu pod plakatem konkursowym na fun page Kusiątek. 
4) W celu promocji konkursu będzie nam BARDZO MIŁO jeśli udostępnicie PLAKAT a jeszcze milej jeśli w komentarzu pod plakatem zaprosicie do zabawy znajomych
6) Spośród wszystkich prac konkursowych fundator wybierze trzy prace zwycięskie a kierować się będzie w głównej mierze kreatywnością i pomysłowością.
7) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 7 dni od jego zakończenia
8) Zwycięzca ma 5 dni na zgłoszenie się do mnie w celu podania swoich danych
9) Wysyłka nagrody wyłącznie na terenie Rzeczpospolitej Polski
10) Regulamin może ulec zmianie
11) Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana i związana z serwisem Facebook w żaden sposób. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że dostarcza informacje organizatorowi promocji, a nie serwisowi Facebook. Podane przez Użytkownika informacje będą wykorzystane jedynie w organizacji Konkursu (w tym dostarczenia nagrody).


Czekam na zgłoszenia i życzę powodzenia !!!

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Wspaniały konkurs, książeczki fenomenalne, juz od dziś tworzymy Monika Flok

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.