Zaginiony ocean

by - marca 03, 2016

 

Tajemny ogród to kolorowanka od której za granicami naszego kraju zaczęła się cała moda i cały szał na kreatywną terapię antystresową. Ona właśnie wywołał rewolucję w świecie dorosłych i wywołała wręcz lawinową reakcję zwrotną. Do polski trafiła jakiś czas po tym boomie nie mniej jednak w naszym kraju również cieszy się ogromną popularnością. Po tajemnym ogrodzie ukazały się jeszcze inne tytuły a wśród nich pierwsza moja kolorowanka do której czuję wielki sentyment a mianowicie Zaczarowany las . Dziś trzecia z serii i trzecia do kolekcji księga, dzięki której odwiedzimy Zaginiony ocean.  

Wszystkie trzy dzieła zostały stworzone przez Johanne Basford, rysowniczkę i entuzjastkę tuszu oraz atramentu. Jej obrazy są inspirowane florą i fauną szkockiej wsi i nasycone mrowiem szczegółów. Kolorowanki bardzo wymagające i niezwykle piękne za razem.Jednak na kolorowaniu się nie kończy wszystkie trzy książki, niosą ze sobą dodatkowe przesłanie. Odnajdywanie zaginionych przedmiotów. To ciekawa idea nie spotykana w innych wydaniach i naprawdę wciągająca. Jeśli macie ochotę wytężyć szare komórki a jednocześnie poczuć się znów jak dzieci. Oddać się wielkiej przyjemności kolorowania i ozdabiania tych skomplikowanych ilustracji które aż proszą o wypełnienie ich barwą, koniecznie udajcie się w podróż do Zaginionego Oceanu. 
Tym razem będziecie na kartach kolorowanki odnaleźć, cały zaginiony w oceanicznej toni skarb.

Ryby, kraby, muszle, ośmiornice, rekiny, roztrzaskane wraki statków, mistyczne syreny, rafy koralowe, podwodne królestwo. Zjawiskowe mandale, a na zakończenie dwustronna gigantyczna bo rozkładana i zajmująca 4 strony kolorowanka. Oto prawdziwe oceaniczne wyzwanie !!
Zachęcam do poznania świata jednej z moich ulubionych rysowniczek. 
Zamknięta w nim jest magia którą czuć.forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa
ilustrator: Johanna Basford
tłumacz: Joanna Wajs
rok wydania: 2016
liczba stron: 88
format: 240 x 240 mm
przedział wiekowy: 0-100

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.