05.03.2016

Wytęż wzrok


Niezmiernie cieszy mnie fakt, że jest na tym świecie grono, bardzo zdolnych ludzi, myślących nieszablonowo.
Bardzo mnie to cieszy, bo to właśnie dzięki nim ukazują się coraz liczniejsze publikacje, które aktywizują dzieci (całe szczęście o dorosłych też nie zapominają) w sposób tak wciągający, innowacyjny, odmienny iż młody człowiek nie zdaje sobie sprawy nawet z tego, jak bardzo jego umysł się gimnastykuje a neurony aż skrzą od wyładowań.
Może dzięki takim pozycjom jak Wytęż wzrok i wiele innych które mnie wciąż zaskakują, kształcimy kolejne pokolenie ludzi myślących twórczo, niekonwencjonalnie i świeżo.
Tego życzę moim i Waszym dzieciom :)Ostatnio Wydawnictwo Nasza Księgarnia  zaskakuje nas w tej kwestii niebywale, oby jak najdłużej !
Dziś książka która trenuje koncentrację, cierpliwość, bystrość wzroku, spostrzegawczość oraz motorykę rączki. W dodatku wypełniona jest po brzegi wierszykami, rymowankami które są znakomitym przerywnikiem pomiędzy zadaniami a jednocześnie poetyckim wstępem do rozdziałów.
Rozdziałów mamy 20 a każdy z nich, nasycony sprytnie i zmyślnie ukrytymi w gąszczu drobiazgów, szczególików i mrowiu detali - przedmiotami. 
Na jednaj z pierwszych stron odnajdziemy spis rzeczy zagubionych, no trzeba przyznać, że sporo się tego uzbierało. Ale jak zajrzymy na strony gdzie owe zguby się zapodziały, odkryjecie, że nic w tym dziwnego. 
W takim plątaninie nie sposób mieć wszystko pod kontrolą.
Przyznam szczerze, że zagubione elementy są ukryte w sposób mistrzowski ! 
Zakamuflowane  tak, iż na pierwszy rzut oka żadnego nie wyłowicie.
Wojtuś odnalezione przedmioty koloruje, dzięki czemu lepiej widzi co już odnalazł a czego jeszcze musi poszukać. Przyznam, że bardzo go to wciągnęło i czasem wpatruje się w stronę w poszukiwaniu ostatniego zgubionego elementu długi czas ale nigdy nie daje za wygraną.
Bardzo podoba mi się wydanie kontrastowa czerń i biel, gra słów i obrazów. 
A kolejny powód z jakiego ta książka stała się hitem dla Wojtak - może ją kolorować tak jak zechce. Wojtek to ten typ który nie przepada za narzucaniem. Koloruje tylko według swoich zasad. 


Zarówno ilustracje jak i treść nasycona jest poczuciem humoru i znakomicie wprowadza w pozytywny nastrój. A to jest niezbędne jeżeli główka ma pracować jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.
Jesteśmy z Wojtusiem zachwyceni :)
Jedyny minus książka wciąga niesłychanie i od rozdziału do rozdziału, bardzo szybko jej ubywa...
Jak dobrze, że zostanie jeszcze moc obrazków do kolorowania.
A te stopniem trudności przypominają dorosłe kolorowanki - to motywuje !Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki

Autor: Magda Wosik
Ilustracje: Magda Wosik
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 196
Grupa wiekowa: 0-10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...