Mądra glówka AWM

by - marca 07, 2016


Dziś kolej na równie znane i lubiane przez nas wydawnictwo, które jest z nami już dłuższy czas. 
AWM - wydawnictwo które nam się kojarzy z mocą kolorowych ilustracji, różnorodnością zadań i wieloma, wieloma naklejkami.

Właśnie pojawiła się nowa seria książeczek edukacyjnych dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Nowa choć ten kto miał do czynienia z książeczkami 85 GIER I ZABAW ten znajdzie tu wiele podobnych łamigłówek. Uważam, że AWM to jedyne wydawnictwo na rynku które nie zaniża poziomu względem wieku a wręcz przeciwnie zawyża go. Owszem spokojnie można kupić tę książkę mając w domu 4 latka ale zadań na jego poziomie znajdziecie mało. Dla 5 latka takiego jak mój połowa książeczki stoi otworem. Jednak są tu również zadania z którymi przeciętny 6 a nawet 7 latek nie musi sobie wcale radzić (mnożenie czy dzielenie). Nie uważam aby był to minus tych zeszytów, wręcz przeciwnie duży plus. Bo rozpiętość wiekowa jest spora dzięki czemu książeczki będą na dłużej. A przynajmniej u mnie nigdy nie jest tak, że robimy jeden tytuł od A do Z bo to się nie sprawdza. Lawirujemy między tytułami, odkładamy te które są za trudne na potem, wracamy kiedy umiejętności zostają zaktualizowane. Posiadam półkę w której przechowuje wszystkie książeczki i raz na miesiąc aktualizuje te pozycje które zawsze mamy pod ręką, za proste i za trudne wracają do schowka.

Seria MĄDRA GŁÓWKA składa się obecnie z 6 tytułów. My mamy numer 1 i 2. Nie wiem czy w każdej z książeczek są inne zadania, jednak w tych dwóch nie powtarza się ani jedno. Jak kiedyś będę miała dostęp do pozostałych chętnie przejrzę i dokupię te które nam będą odpowiadać. Jak już coś kupować to pierwszemu dziecku, wszystkiego nie przerobi a to co zostaje odkładam już dla Ali, więc u nas nic się nie zmarnuje. 

Każdy z zeszytów zaczyna się od wkładek z całą plejadą naklejek. To jest to za co bardzo lubię AWM, moje dzieci, jak większość, naklejki kochają i zeszyty w nie wyposażone, zawsze są bardziej atrakcyjne.
I chętniej po nie sięgają sami.


Jest przejrzyście, jest czytelnie, jest kolorowo i bardzo różnorodnie. 
Znajdziecie w książeczkach różnego rodzaju zadania i zagadki:
  • labirynty, rebusy i zadania na znajdowanie różnic
  • rysowanie według wzoru 
  • ćwiczenia grafomotoryczne
  • zabawy z liczeniem, origami i sudoku
  • ilustracje do kolorowania
  • wycinanki i mnóstwo naklejek 
A nawet angielskie słówka opisujące ciało człowieka :) 

Spostrzegawczość, bystrość wzroku, matematyczne ćwiczenia o przeróżnym stopniu trudności, trening manualny dłoni. Książeczki, pomagają dzieciom ćwiczyć umiejętności myślenia i kojarzenia. 
Stanowią nieodzowną pomoc w nauce liczenia i pisania. Rozwiją spostrzegawczość i kreatywność.
Zadania plastyczne, matematyczne i językowe.
80 stron do uzupełniania, główkołamania i tyle samo naklejek! 
Objętość: 80 stron + 2 karty z naklejkami
Format: 195 x 265 mm
Oprawa miękka, klejona

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. fajne książeczki, mojemu Edziowy przypadłyby do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.