Fantastyczne konstrukcje i miasta - kolorowanie arcydzieł

by - marca 01, 2016


Kolorowanek dla dorosłych na rynku są krocie. Moda na nie rozrasta się i wydawane są coraz to nowsze publikacje. Co ma swoje wielkie plusy ponieważ możemy iść do sklepu i wybrać wedle gustu, upodobań, zainteresowań czy też natchnienia. Kiedy zobaczyłam, te dwie dziś opisywane, otworzyłam szeroko oczy ze zdumienia. Jeszcze szerzej otworzyłam je czytając iż kolorowanki zostały narysowane przez człowieka który (mimo iż wspomaga się nowoczesną techniką) w przeważającej części pracuje piórkiem i tuszem. Każda strona tych kolorowanek to prawdziwe arcydzieło. I przyznam szczerze, że podchodzę do nich z wielka obawą, czując wielką odpowiedzialność w wypełnianiu ich barwą. To kolorowanie dzieł sztuki, co zobowiązuje do włożenie w twórczość artysty całego serducha.
Strona internetowa artysty oraz szereg jego prac do wglądu TUTAJ.
Zarówno Fantastyczne Konstrukcje jak i Fantastyczne miasta po prostu zachwycają, precyzją, pięknem - zjawiskowe kolorowanki trzeba przyznać. Wydane do tej pory w 15 krajach, odnoszę wielkie sukcesy, jak wspaniale, że dostrzegł je również ktoś w naszym kraju.Seria wydawnicza Sztukoterapia
Ilustrator Steve McDonald
Oprawa miękka
Liczba stron 60
Format w mm 295x290

Po brzegi wypełniona, pięknymi architektonicznymi budowlami. Budowlami z całego świata. Modernistycznymi jak i wiekowymi. Prostymi i nieziemsko skomplikowanymi. Powszechnie znanymi jak i takimi o których nie słyszeliście. Artysta jest z zamiłowania podróżnikiem a my wraz z nim możemy odwiedzić wiele niezwykłych i magicznych zakątków świata.
Kolorowanka pełna zamków, drapaczy chmur, katedr, fabryk czy mostów.
Każda karta jest podpisana, dzięki czemu możemy odnaleźć dane miejsce i pokolorować według oryginału lub dać ponieść się własnej wyobraźni i nadać konstrukcjom drugie nowe życie.
Bardzo podoba mi się też pokazanie niektórych z perełek architektoniki w postaci mandali.
Uwielbiam mandale :) 
  Ilustrator Steve McDonald
Oprawa miękka
Liczba stron 60
Format w mm 295x290

Podróż po świecie z kredkami w garści. Amsterdam, Guanajuato, Lunnenbug, Melbourne, Nowy York, Paryż, Londyn i wiele, wiele innych wyjątkowych miast Świata. Niezwykła to podróż i niesamowita przygoda. Ukazane piękno i wielkie zróżnicowanie, prowincji, miast, miasteczek - cudowne zestawienie.
A szczegółowość z jaką zostały utworzone wprawia w osłupienie. To pozycja na dłuuuuugie godziny świetnej zabawy i zapomnienia.


Artystyczne wyładowanie pełną par.
Kolorujesz i czujesz, że bierzesz udział w czymś doniosły,
Te kolorowanki maja moc !

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Ewelina idealne do projektu MAli podróżnicy <3

      Usuń
  2. Jak widać kolorowanki są dobre nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Te są bardzo szczegółowe. Pewnie również pracochłonne, prawda? Kolorowanie to dobry sposób na relaks.

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.