08.12.2016

Fajne krzyżówki i łamigłówki


Krzyżówki dla Wojtusia chodziły już za mną od jakiegoś czasu, takich na Wojtkowym poziomie jeszcze nie odkryłam za to znalazłam bardzo fajną pozycją dla dzieci ciut bardziej wprawionych w pisaniu. Co prawda mogłabym z nim robić po pół krzyżówki dziennie, ale myślę, że nie sprawiło by mu to na dziś dzień przyjemności bo w pisaniu samodzielnym słów w zasadzie jest bardzo początkujący. Dlatego postanowiłam ją zachomikować na przyszłość ale zanim schowałam na naszą półeczkę z zadaniami to jeszcze pomyślałam, że Wam ją pokażę bo to naprawdę godna uwagi pozycja wypełniająca swoistą lukę w publikacjach. Naprawdę od dawna już szukam fajnych krzyżówek dla najmłodszych i bardzo o nie ciężko. Dlatego czym prędzej dzielę się z zainteresowanymi tematem moją wiedzą.


"Fajne krzyżówki i łamigłówki" to dwa zeszyty:
ZESZYT  1     /    ZESZYT 2 Jeżeli chodzi o łamigłówki to owszem są ale w zestawieniu z ilością krzyżówek jest ich nie wiele. 
Znajdziemy tu ciut sudoku, labiryntów, szyfrowanek i innych zadań logicznych ale główny nacisk to jednak pierwsza część tytułu. Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym w przedziale od 6 do 10 lat a to ze względu na fakt iż książeczka ma dość zróżnicowany poziom i może nam służyć wiele lat, może z niej korzystać jednocześnie rodzeństwo ale znakomicie odnajdzie się też w szkołach czy świetlicach gdzie przychodzą dzieci w różnym wieku i mogą z niej czerpać przyjemność na odpowiadającym im poziomie. Nasz zeszyt to aż 128 stron do rozwiązywania (no pomijając kilka stron na rozwiązania) a więc naprawdę spora dawka rozrywki. Krzyżówki z jakimi mamy do czynienia to głównie krzyżówki panoramiczne, i co fajne często hasła są zastąpione obrazkami, co bardzo podoba się dzieciom, bo raz, że lepiej do nich trafiają a dwa, że nie muszą czytać pytania :P
 Fajny jest też podręczny format gdyż można z łatwością wrzucić krzyżówki do torebki czy plecaka i zabrać ze sobą gdziekolwiek zechcemy.Super pomysł na wkręcenie najmłodszych w świat tej jakże rozwijającej pasji.
"Fajne krzyżówki i łamigłówki"
ZESZYT  1     /    ZESZYT 2 

1 komentarz:

  1. Krzyżówki bardzo mi się spodobały, właśnie czegoś takiego szukałam, dzięki za propozycję, dla mojego synka będą idealne, fajnie, że jest w nich też sudoku😊
    Pozdrawiamy🤗

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...