Wielkie bloki - czyli czym zająć dzieci

by - grudnia 04, 2016


Dawno oj dawno nie było u nas już książek aktywizacyjnych z zadaniami dla dzieci, bo zima to czas w którym korzystamy z nich najmniej. Mama ma czas więc dajemy czadu i tworzymy, bawimy się spędzamy czas razem, bez gotowców. Jednak wpadły nam w ręce takie które nie sposób ominąć i do których łapki rwą się same. Dlatego kiedy chcę mieć czas na kawę lub kilka chwil z dobrą książką sięgam ostatnimi czasy właśnie po nie. A w zasadzie dzieciaki same sięgają (nie po wszystkie bo dwa z nich są na wyższym poziomie nieumiejętności) bo zawsze są w zasięgu ręki.
Wielkie, WIELKIE bloki wypełnione zadaniami, każdy inny a wszystkie bajecznie kolorowe i wciąąąąąągające !!!

Wszystkie zeszyty maja wyrywane kartki, co się fajnie sprawdza jeżeli mamy kilkoro chętnych na rozwiązywanie zadań. Każdemu wręczamy po kartce i całe kinderparty działa twórczo i edukuje się bez naszego udziału a w dodatku w doborowym towarzystwie.  Jeżeli zajdzie taka potrzeba świetnie chłoną kredki, nie ma też problemu z wymazywaniem ołówka jeśli labirynt okaże się bardziej zagmatwany niż się wydawało lub wynik szyfrowanki będzie mało prawdopodobny. Celująco sprawdzają się też w podróży (no poza formatem), dzięki umieszczonej z tyłu grubej tekturowej podkładce, co sprawia, że można bez problemu pisać na kolanie, kocu, czy gdziekolwiek dziecku się to spodoba.
Jakość stronic też jest jak zwykle, we wszystkich blokach Olesiejuk świetna, jeżeli macie którąś z książek z serii wielkich bloków wiecie o czy mówię. Autor: praca zbiorowa
Strony: 64, 
Format: 35,5x28 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, zabawa
Oprawa: oprawa broszurowa

Ten blok Wojtek połknął w połowie za pierwszym posiedzeniem. Bo co, jak co ale do labiryntów namawiać go nie trzeba. A takie wypełnione barwami o rozmaitej i chwytliwej, tematyce oraz zawsze czekającej go misji, uwielbia ponad wszystko. Do dyspozycji mamy 30 ogromnych odrywanych kart o formacie A3, co robi wrażenie, zwłaszcza że strony są kolorowe. Co więcej przejście labiryntu to nie jedyne wymaganie, każda ze stron kryje dodatkowe zagadnienia do rozwiązania, jak zgromadzenie pewnych przedmiotów, pomoc innym, odszukanie określonych elementów lub pokolorowanie jakichś wskazanych części.
Każda strona to inny temat, inna przygoda inne wyzwanie - dzieciaki to uwielbiają.


Autor: praca zbiorowa
Strony: 64, 
Format: 35,5x28 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, zabawa
Oprawa: oprawa broszurowa


Tym razem nie jest już tak prosto jak w przygodzie z labiryntami ten i kolejny blok stawia dziecku poprzeczkę wyżej, wymaga skupienia, koncentracji ale także pewnej wiedzy. Nie do końca wiem z jakiego poziomu jest to wiedza, gdyż posiada w domu zaledwie przedszkolaka, jednak potrzebna będzie umiejętność czytania, mnożenia i dzielenia. Jednak nie wszędzie i nie tylko, więc część zadań śmiało może rozwiązać już dziecko z poziomu pierwszej klasy. Znów mamy 30 stron ale każda z nich to kilka różnego rodzaju zadań mamy więc tu zagadki obrazkowe, słowne, logiczne, matematyczne oraz krzyżówki i labirynty o różnym stopniu trudności. My na razie wyszukujemy to co wykonalne dla Wojtka reszta będzie czekała na później, jednak jeżeli macie w domu szkolniaka, śmiało możecie brać ta pozycje. Będzie to bardzo owocnie spędzony czas a przy okazji nieszablonowo i niepodręcznikowo, na przygodzie.Autor: praca zbiorowa Sugerowana cena detaliczna: 14,99 PLN
Strony: 64, Format: 35,5x28 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, zabawa
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 07-10-2016

Z tym blokiem sprawa ma się podobnie jak z powyższym, przy czym zadań jest w mojej opinii jeszcze więcej i są ciut trudniejsze, choć zasadniczo i tu sporo znalazłam z którymi daje rade mój 5,5 latek. Stopień trudności jest bardzo różnorodny, choć określiłabym go na 7-9 lat. Każda stronica to inny temat przewodni. I jak tytuł głosi, zdecydowanie nie mamowy o nudzie, bez względu na pogodę za oknem !

Autor: praca zbiorowa
Strony: 54, 
Format: 35,5x28 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, zabawa
Oprawa: oprawa broszurowa

Tym razem za to coś zupełnie z innej beczki. Chętnie napisałabym, że to typowo dziewczęca pozycja ale jestem święcie przekonana, że nie jeden "brat" potajemnie wyrwie kartę z tej księgi, bo jest to szalenie ciekawe twórcze i inspirujące zajęcie. O czym mówię o projektowaniu mody. Księga wypełniona jest bowiem modelkami które tylko czekają na swoje wybiegowe stroje. Mamy tu całą plejadę tematyk, kolorystyk, pór roku, okazji. Na stronach znajdują się subtelne podpowiedzi a z tyłu ukrywają się 3 strony naklejek, jednak tak na prawdę wszystko zależy od dziecięcej (choć może nie tylko, bo mnie samą kusi taka zabawa) wyobraźni, która jak wiemy jest przecież niczym nieograniczona i nie uznaje żadnych konwenansów. Genialna pozycja !
Rozrywka na wysokim poziomie :)

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. P takie ksiazeczki z zadaniAmi to my bardzo lubimy��Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. labirynty <3 KArol byłby zachwycony

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.