Kosmos - wszechświat jakiego nie znaliście !

by - grudnia 07, 2016


Kosmos! Najnowsza encyklopedia - to książka którą po prostu powinno się mieć w domu. 
I nie istotne jest według mnie to czy macie w domu fana tej tematyki, ponieważ w okresie szkolnym z pewnością zagadnienia z kosmosu się pojawią a tak pięknie zobrazowany temat naprawdę ciężko znaleźć. Przyznaje, że długo polowałam na takie właśnie wydanie, długo i nieowocnie. Poskutkowało to tym, że mamy w domu jakieś 4 zupełnie nie trafione tytuły które tylko leżą i się kurzą. 
Kosmos to rzecz dla dziecka bardzo abstrakcyjna, dlatego tak istotne są odpowiednie ilustracje i grafiki. Inaczej rzecz się być może ma jeżeli sięga po książkę człowiek już dojrzały a inaczej młody chłonny umysł który chce widzieć, chce zrozumieć, chce niemalże wszystkiego dotknąć. Zachwycić małego człowieczka wcale nie jest łatwo, a ta książka to potrafi. Wiele dzieci, nawet całkiem małych ciekawią rakiety, astronauci, komety, podróże w przestrzeni między planetarnej, sama mam takich dwoje. Przyczyniają się do tego bajki ale też samo zagadnienie jest niezwykle ekscytujące. Takie nieodgadnione i pełne tajemnic. A od takich zainteresowań już tylko o krok do rozbudzenia w dziecku ciekawości idącej dużo dalej i głębiej. 
Narodziny gwiazdy, galaktyki, mgławice, planety, komety, budowa statków kosmicznych, rakiet, sond - to wszystko jest niezwykłe i odpowiednio podane wciąga maluszki bez reszty, zupełnie jak czarna dziura :)


Lektura ta zachwyci już kilkulatka ale co najważniejsze w tego typu publikacjach, to samo wydarzy się kiedy wpadnie w ręce szkolniaka, licealisty, studenta czy całkiem już dorosłego człowieka. My jako rodzice jesteśmy pełni ochów i achów wobec tej publikacja.
Wspaniałe, stworzone komputerowo ilustracje ukazują cuda widzialnego wszechświata, od wielkiego wybuchu i czarnych dziur po wędrówki w kosmosie. Ta książka to najnowsze wydanie a więc na dzień dzisiejszy jest najbardziej aktualna pozycją wydawniczą i choć świat idzie do przodu wielkimi krokami to jestem pełna uznania dla zbioru tak ciekawie i przejrzyście wydanego.  Który długo, długo nie straci na swojej wartości.


Książka podzielona jest na 6 obszernych rozdziałów a są to:
Układ słoneczny- począwszy od narodzin, poprzez słońce, aż po wszystkie planety naszego układu, księżyce, zaćmienia, meteoryty i komety. Dowiecie się jak co działa, jak wygląda ich wnętrze, jakie tajemnice kryją i wszystkiego co warto odkryć.
Gwiazdy - narodziny, życie i śmierć gwiazdy, mgławice, planety pozasłoneczne, czarna dziura to wszystko i wiele, wiele więcej.
Galaktyki - nasza oraz inne, ich zderzenia, gromady i cały wszechświat.
Eksploracja kosmosu - sondy teleskopy, łaziki, rakiety, wahadłowce, lądowniki, skafandry a także historia badań kosmosu, odkrycia, najistotniejsze nazwiska, daty i poszukiwanie życia.
Niebo nocą
Dodatek - czyli układ słoneczny, gwiazdy i galaktyki w liczbach, słowniczek oraz indeks.

Bardzo czytelny układ, prosty język, dużo faktów, ciekawostek, najważniejszych i tych wartych uwagi informacji. Gruba oprawa, duży format, książka robi wrażenie. Wszystko poparte wspaniałymi ilustracjami. Piękne prezentowe wydanie, bez względu na wiek odbiorców.


Autor: praca zbiorowa
Strony: 210, 
Format: 26x31 cm
    Rok wydania: 2017
    Wydawnictwo: Olesiejuk
    Kategorie: encyklopedie, słowniki, leksykony
    Oprawa: oprawa twarda

Uwaga dla zainteresowanych - uprzedzając pytania, książka TUTAJ dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie :)

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Graficznie piękna my już mamy kilka o kosmosie ale na prezęt idealna

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachwycające sa te ilustrację :-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.