Galeria Dzikich Zwierząt - POŁUDNIE

by - grudnia 17, 2016


Nie tak dawno nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się duet jakich mało. Pierwszym tytułem jaki wpadł w nasze ręce była Północ (KLIK). I już wtedy zarzekałam się, że Południe również będzie nasze. Nie było innej opcji. Takie książki, nie mogą trwać w rozłące bo tworzą jedną wielką całość, są ze sobą nierozerwalnie powiązane, uzupełniają się i przenikają. Bez zła nie ma dobra, bez zimna ciepła a bez południa nie byłoby północy. Galeria sztuki jaką proponuje nam Dieter Braun, jest warta wiele i choć kierowana do dzieci jest estetyczną ucztą dla odbiorcy w każdym wieku. Te geometryczne a jednocześnie niesamowicie rzeczywiste grafiki. Ich dynamika, niczym zatrzymany kadr. Zwierzęta uchwycone w najbardziej znamienitych dla gatunku pozach i sylwetce. Atlas obrazuje piękno i różnorodność. Odpowiednio do tytułu też rozporządza barwami. Podczas gdy w północy dominują barwy chłodne, południe nasycone jest słońcem i ciepłem. 
 140 stron zapełnionych 88 zwierzętami półkuli południowej. Tekstu jest niewiele. Czasem wystarczy sama nazwa, słowa są zbędne. A obrazy - wyraziste i perfekcyjne, niemalże hipnotyzujące. To książka którą ogląda się bardzo powoli, delektując się kolejnymi stronami. No może niekoniecznie jeżeli ma się lat 3 ale już wiek 5,5 skłania do przemyśleń. Treści jest mało ale jest ciekawa. Autor wybrał fakty, rekordy, ciekawostki które realnie zapadają w pamięć. Obcowanie z ta książka to przyjemność w czystej postaci.Duży, albumowy format. piękny papier i wspaniałe ilustracje, barwne i egzotyczne a minimalistyczne zarazem. Niespodzianka czeka już na początku przygody z książką - obwoluta po rozłożeniu jest dużym plakatem! Książka dopracowana od okładki po spis treści który jest równie cudowny i malowniczy jak cała zawartość. 

Dwie książki "Północ" i "Południe". Prezentują zwierzęta, żyjące na obu półkulach naszego globu. Rozdziały podzielone są na kontynenty - każdy z nich zapowiada mapa z kilkoma najbardziej charakterystycznymi dla danego kontynentu gatunkami. 
Południe to pięć rozdziałów: Afryka, Ameryka Południowa, Azja, Australia i Antarktyda.

Co ważne i godne uwagi to również fakt, że autor postanowił zwrócić oczy dzieci i reszty świata na wymierające gatunki, gatunki zagrożone wyginięciem. Być może poprzez takie właśnie działania, ludzie będą bardziej świadomi i uda się ocalić naszych zwierzęcych przyjaciół. Świat jest tak niezwykły w swej różnorodności a tych książkach to widać i czuć.

Galeria dzikich zwierząt - POŁUDNIE
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 144
Wymiary: 250 x 305 x 22
Okładka: TwardaA może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.