O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

by - grudnia 08, 2016


Szukacie ciepłych religijnych książeczek dla starszaków i dzieci wczesnoszkolnych ?
Jeżeli tak jak ja co roku poszukujecie ciekawych pozycji na pokrzepienie adwentowej duszy i wniesienie w czas świątecznych przygotowań ducha chrześcijańskiego, to polecam Wam dzisiejszą opowieść a w zasadzie zbiór opowieści. O  tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie 
Są to bajki, opowiadanki, krótkie acz treściwe, każda zawiera morał ale nie wyssany z palca tylko wynikający z treści. Każde opowiadanie jest też na końcu poparte myślą przewodnią. To zbiór pięciu ciekawych, prosto i przystępnie napisanych historii, które w prosty sposób pozwalają zrozumieć niektóre rzeczy i samemu dojść do właściwych wniosków. Jest to nienachalne pokazanie dzieciom właściwej drogi.
Taki sposób sprawdza się tysiąc razy lepiej niż jakiekolwiek puste morały.

Z opowiadań dowiem się, że nawet najuboższy człowiek (czy też stworzonko) może dać naprawdę wielki dar, taki który w danym momencie okaże się najcenniejszy. Dowiodą tego małe ale niezwykle pracowite mróweczki.
Mrówka Talanda nauczy nas tego, że cierpliwość popłaca a jedno ziarno zasadzone w żyznej ziemi potrafi przynieść obfity plon. 
 Odkryjemy też na stronach książki czym jest pokora i dlaczego warto się schylać ku ziemi. Oraz dzięki pewnej niezwykle mądrej babci i jej zbuntowanej wnuczce dowiemy się czemu czasem warto poznać bliżej "nielubione" osoby w naszej klasie, rodzinie czy bliskim otoczeniu.
Książka która w piękny sposób uczy chrześcijańskich i zwyczajnie ludzkich wartości. Pokazuje, że głupi upór czasem potrafi zaślepić, że nie warto zawsze nosić głowy wysoko w chmurach bo może nam umknąć coś niezwykle ważnego a nawet przyjemnego. Dzieci odkryją też, że dawanie jest o wiele przyjemniejsze niż branie i niesie ze sobą moc radości. 


Bo kiedy się dzielimy i dajemy siebie wszystko się mnoży :)
Polecam ogromnie :)

tłum: Anna T. Kowalewska
wydawnictwo:     Promic
rok wyd.:     2016
oprawa:     twarda
format:     190 x 190 mm
liczba stron:     56

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Mamy i tez polecamy. Piękna i wartościowa pozycja...myślę, że nie tylko dzieci się z niej co nieco nauczą 😉

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.