Układam świat - Atlas z puzzlami magnetycznymi

by - grudnia 18, 2016


Macie chęć na zwiedzenie z dziećmi całego globu w sposób niebanalny ?
Wydawnictwo Adamada daje nam możliwość magnetycznej podróży przez wszystkie kontynenty. 
Magnetyczna mapa w dużym rozmiarze 60,5x40,5 cm, 83 magnetyczne puzzli, a także książka w której znajdziecie informacje, fakty, ciekawostki, 108 map a na zakończenie quiz dla znawców tematu.
Powiem Wam szczerze, że co rusz to rożne marki zaskakują mnie swoimi geograficznymi pomocami.
Kiedy ja byłam mała nie było takich cudów i cudeniek. Teraz dziecko, jeszcze w zasadzie w przedszkolu ma możliwość stworzenia sobie takiego zaplecza wiedzy na temat kuli ziemskiej, kontynentów i państw że jestem przekonana, że w szkole ten przedmiot będzie dla niego czystą przyjemnością i formalnością, polegająca na uzupełnieniu posiadanej już wiedzy. Mapy, globusy, puzzle, książka a teraz jeszcze połączenie w zasadzie tych licznych składowych w jedną całość. 

Magnesy to coś co dzieciaki uwielbiają, te w dodatku są puzzlami, po połączeniu ich bowiem uzyskujemy urozmaiconą szatę kuli ziemskiej. Bazą wypadową jest pusta mapa z kontynentami. Dzięki puzzlom możemy sobie ładnie zobrazować, gdzie co leży i do jakiego kontynentu należy dany element dopasować. Książka z kolei służy do zdobywania wiedzy. Mogę ze sobą współpracować czyli możemy czytać i układać, mogą też żyć swoim życiem, zupełnie niezależnie. Książka może być czytana na dobranoc a puzzle układane, jako takie.
Puzzle są moim zdaniem skierowane do dzieci szkolnych gdyż są stosunkowo cienkie i potrzebna będzie delikatność i precyzja w ich układaniu. Zakładając, że wcześniej niż 6 lat taka wiedza maluchowi nie jest potrzebna to być może grubość magnesów nie ma aż takiego znaczenia. Nie są to też zbyt silne puzzle (jeżeli chodzi o moc) jednak tu z kolei mapa nie jest przeznaczona do wieszania na ścianie, tylko do układania więc też nie powinno to być problematyczne. Dla 5,5 letniego Wojtka puzzle są strzałem w 10 wielkim wyzwaniem, ogromem możliwości odkrywczych. Natomiast Alusia za bardzo sobie na razie z nimi nie radzi, choć podejmuje liczne i częste próby :)


Elementy są ślicznie zilustrowane, dopasowane kolorystycznie do barw kontynentów. Pokazują mieszkańców, najznamienitsze elementy infrastruktury, miejscowe zwierzęta, oraz florę. Wszystko to co może i powinno kojarzyć się z danym miejscem. Ciekawe miejsca, charakterystyczne budowle, przedmioty, stroje - wszystko to w bardzo atrakcyjnej formie, zachęcającej do zabawy. Umieszczając na głównej (pustej) mapie poszczególne elementy dodajemy jej kolorytu i charakteru. Kontury zaznaczone na mapie ułatwiają dokładanie poszczególnych elementów.

Zestaw uczy orientacji na mapie, pomaga pogłębić ogólną wiedzę z geografii i poszerzyć wiadomości na temat światowych stolic. Świetna zabawa dla młodszych i starszych odkrywców!

Co istotne mamy tu poza rozrywką i edukacja dodatkowy elementy rozwojowy czyli pomoc rozwijającą koncentrację, skupienie na zadaniu, motorykę małą, koordynację oko-ręka, trenującą logiczne myślenie, a także precyzję. Mądrych zabawek nigdy za wiele. Bo dzieci na zabawę zawsze mają, zapas energii a gdy podsuniemy im zabawkę dzięki której przy okazji coś niecoś lizną wiedzy, to na pewno nie będą protestowały.
 Zabawa, dostarcza dzieciom wspaniałej rozrywki, ale i znakomicie stymuluje ich rozwój. Bawiąc się dzieci w rozmaitym wieku rozwijają funkcje poznawcze, odkrywają siebie i poznają swoje możliwości, gromadzą doświadczenie, rozwijają się społecznie i emocjonalnie. Polecamy :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.