Księga zagadek - Alain Gree

by - grudnia 13, 2016


Ostatnio pokazywałam zadania i łamigłówki dla starszych dzieci przedszkolnych i tych wczesnoszkolnych (KLIK) ale nie zapominajmy o młodszych, które też sobie lubią pogłówkować i potrenować umysł. Dziś właśnie taka pozycja, po którą sięgamy często z Alusią fajnie się bawiąc i wspólnie spędzając czas. 
Alusia jest bardzo chętna, bo ciągle dąży aby być i móc robić to samo co Wojtuś.
Nie wiem czy pamiętacie ale jakiś czas temu pokazywałam wam książeczki które oczarowały mnie swoimi grafikami, wyciągniętymi wprost z lat mojego dzieciństwa. Kto nie pamięta odsyłam TUTAJ.
Ich autorem był francuski ilustrator Alain Gree. Książeczki są stale na topie choć Alusia zna je już niemal na pamięć. I teraz wyobraźcie sobie jak wielka była radość kiedy zobaczyła zeszyt z łamigłówkami zawierającymi obrazki z jej ukochanych książeczek i to w dodatku taki po którym może pisać i kreślić :)
 Aż 120 stron zagadek, labiryntów i łamigłówek. Dobierania w pary, dostrzegania co jest nie tak, co nie pasuje, czego brakuje. Moc moc zadań trenujących spostrzegawczość, jedne łatwiejsze inne trudniejsze ale wszystkie przeznaczone dla dzieci przedszkolnych 3-5 lat. Fantastycznym pomysłem są wyrywane karty, bo w ten sposób Wojtuś również może korzystać z tego zeszytu. Wyrywam dwa zadania i dzieciaki razem sobie rozwiązują łamigłówki.

Piękne ilustracje, dużo zagadek i co ciekawe znajdziecie tu też kilka zabawek do stworzenia z papieru. 
Wystarczy wyciąć, naciąć, złożyć, przełożyć i już można się bawić. Zabawki jakie pamiętam z dzieciństwa nadal są aktualne i wciąż cieszą mimo dziesiątek "sklepowych" specyfików z drewna czy plastiku.
Te papierowe choć szybko się niszczą to stworzone własnoręcznie dają wielką satysfakcję. 


To jedna z fajniejszych książeczek dla Alusi na jakie udało mi się trafić, dla Wojtka w większości to już "łatwizna" no ale on to już prawie zerówkowicz. Wielki format, piękne barwne obrazki, przyciągające uwagę i zachęcające. Proste zagadki, łamigłówki i zadania dostosowane do możliwości i umiejętności jakie posiadać powinien przeciętny przedszkolak. Ta książeczka to owocnie, mądrze i ciekawie spędzony czas na wspólnej zabawie. Bo zdecydowanie dziecko czerpie z tej publikacji dużo radości nawet nie wiedząc jak wielkie odnosi z tego korzyści,. 
Księga zagadek
Autor: Alain Gree
Strony: 120, 
Format: 23x22 cm
    Rok wydania: 2016
    Wydawnictwo: Olesiejuk
    Kategorie: dla dzieci
    Oprawa: oprawa broszurowa
 

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.