Świateczne bajeczki dla maluszków

by - grudnia 17, 2016


Macie w domu maluszki, młodsze przedszkolaki, to dziś kolejna porcja świątecznych inspiracji czytelniczych dla tej właśnie grupy. Obie są urocze, obie klimatyczne i bardzo świąteczno - zimowe.


Pierwsza z nich to książeczka harmonijka należąca do serii zimowej wydawnictwa Wilga. Seria choć pewnie kierowana do najmłodszych odbiorców, bardzo fajnie sprawdza się tez z dziećmi takimi jak Alusia. 
Jest króciutka, prościutka, bardzo pozytywna i milusia. Przekazuje jasną myśl i istotna wartość jaką jest wspólne świętowanie. Ilustracje są cudowne i urokliwe a tekst rymowany więc bardzo szybko zapada w dziecięca pamięć. 
W serii odnajdziecie nie jeden a 4 tytuły, sama jestem ogromnie ciekawa pozostałych, a co dopiero moja córeczka:

Sztywnostronicowe książeczki z pewnością spodobają się już roczniakom i zachęca do wspólnej lektury i rodzinne spędzonego czasu. A my z Alą nawet znalazłyśmy element edukacyjny, przy każdej lekturze tej książeczki liczymy wspólnie bałwaniątka :D

Kategoria: Literatura dla dzieci, Książki z obrazkami
Typ okładki: boardbook
Typ środka: kartonowy
Liczba stron 10
Format: 145 x 155 mm
Wydawca: Wilga
Znacie Tupcia Chrupcia?
Ja bardzo dużo przygód tej ciekawskiej myszki czytałam małemu Wojtusiowi. Dziś z kolejnymi tytułami wracam podczas wieczorów z książką ponieważ Tupcia bardzo lubi Ala. Nie powiem też żeby i Wojtuś nie słuchał z wielkim zainteresowaniem, bo przygody Tupcia to nie koniecznie książeczki tylko dla maluszków. 
Grupa wiekowa na jaką bym stawiała to 3-6 lat i tym samym obie moje pociechy się łapią w te widełki. 
Nowość jaka się ukazała nakładem wydawnictwa Wilga doskonale wpisała się w grudniowy czas. 
Święta Tupcia Chrupcia to [piękna opowieść o oczekiwaniu, o błędach które można naprawić, o dobrym serduszku, dobrych uczynkach, zimowych zabawach i potrzebie niesienia pomocy innym :)
Nie jest to patetyczne prawienie morałów ale przekazywanie pozytywnych wartości poprzez przygody ukochanego bohatera który każdego dnia jak i mali czytelnicy uczy się jak postępować właściwie. 
Tupcio jak dzieci nie zawsze jest idealny i grzeczny, to sprawia że jest bardzo lubiony przez maluszki. Jednak zawsze się nawraca i uczy się na własnych błędach. Mądre i bardzo prosto napisane książeczki, które bawią i uczą za razem. Jestem też wielką fanką Tupciowych ilustracji, tylko popatrzcie na zdjęcia, czy nie jest magicznie !

Święta Tupcia Chrupcia
Oprawa twarda z gąbką
Stron 24
Format 235x260
Tekst: Anna Casalis
Tekst polski: Eliza Piotrowska
Ilustracje: Marco Campanella
Wydawnictwo WILGA S.AKsiążeczki dołączamy do kanonu naszych ulubionych Świątecznych tytułów :)
A Wy jakie tytuły polecacie ?

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Zapraszam:
    Sukcesywnie będzie ich przybywać
    http://inaisewa.blogspot.com/search/label/książka%20o%20Bożym%20Narodzeniu?m=0

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.