Gdzie jest Dory ?

by - czerwca 27, 2016Do kin weszła najnowsza animacja Disney/Pixar "Gdzie jest Dory?" czyli druga część hitu kinowego "Gdzie jest Nemo?" . Nemo to jedna z tych bajek, w naszym domu którą uwielbiają wszyscy i nigdy się nie nudzi. Dodam, że mało jest takich animacji które bez obaw pokazuje moim małym jeszcze dzieciom. Jest ogromna ilość bajek tylko w teorii skierowanych do najmłodszych ale przesyconych dorosłością, agresją, tekstami których nie chciałabym serwować 2,5 oraz 5 latkowi. Ta bajka zdecydowanie do nich nie należny i za to ją uwielbiamy, za jej marzycielski klimat, za dynamikę, za nasycenie kolorem, za rewelacyjne animacje i grafikę. Dlatego kiedy pojawiła się druga część wszyscy wiedzieliśmy, że przed nami wyprawa do kina. 
Tymczasem jednak wydawnictwo Egmont wypuściło na rynek serię trzech książeczek dla fanów Dory, Nemo i Marlina. Fajny pomysł na zapoznanie się przed obejrzeniem bajki z bohaterami i ogólne poznanie fabuły. Drugi plus jest taki, że po kinie możemy co wieczór wracać do opowieści o bohaterach i przeżywać na nowo wspólnie przeżyte cudowne chwile przed wielkim ekranem. My już opowieść o Dory znamy całkiem dobrze i za każdym razem nasza chęć na obejrzenie filmu wzrasta a Wojtuś wręcz nie może się doczekać. 

Egmont przygotował dla fanów filmu trzy propozycje a są to:

Wszystkie trzy książeczki opisują opowieść filmową i pokazują kadry z filmu. Dlatego polecam wybrać jedną z nich tą która najbardziej Wam odpowiada, gdyż treść jest identyczna a różnica poleca jedynie na objętości, ilości stron lub w przypadku zeszytu dodatkowych atutach wciągających kreatywną stronę dzieci w treść opowieści. 
Opowieść o rybce Dory to historia o przyjaźni, miłości, rodzinie, pamięci i wspieraniu się wzajemnie. Piękna bajka o wartościach które są ponad wszystkimi. O tym co w życiu najważniejsze i bez czego nic nie ma znaczenia. Poczucie przynależności, bezpieczeństwa i tego, że jest ktoś na dobre i złe to to czego poszukuje każdy z nas.


 „Gdzie jest Dory? Kocham ten film” piękne kadry, sztywna okładka, wspaniała podróż po scenach z filmu. Ilustracji jest nieco mniej niż w przypadku księgi o której za chwileczkę.

  
"Gdzie jest Dory. Złota księga" wszystkie kadry zawarte w poprzedniej księdze znajdą się również w tej, jednak tu dziecko odnajdzie ich więcej. W dodatku wydanie jest bardziej ekskluzywne, piękna sztywna ale wypełniona gąbką oprawa ze złotymi literkami, wspaniale się prezentuje. Błyszczące i śliskie rybki na matowym tle dają ciekawy efekt. A ilustracje, zjawiskowe.


"Wielki zeszyt filmowy" dla odmiany poza samą treścią mamy też moc naklejek i cześć obrazów pozostawionych do zapełnienia kolorem. Tym razem ilustracje nie są na błyszczącym papierze ponieważ karty muszą ładnie chłonąć kolorki kredek i tak właśnie jest. Fajnej jakości i grubości kolor pozwala na przyjemne uzupełnianie stronic barwami. 
Naklejki można wykorzystać w dowolny sposób, uzupełniając nimi ilustracje lub według własnej inwencji twórczej.  Bardzo fajny pomysł i ta forma w zestawie z Wielką Księgą przypadła nam najmocniej do gustu.

Super pozycje, pięknie przygotowane, przemyślane i wydane. Na pewno się sprawdzą jako prezent zarówno przed jak i po seansie. A tych co chcą rzucić okiem na film, zapraszam do obejrzenia zwiastunu:


Zachęcający, czyż nie ? :D

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.