Rymowanki naklejanki - gratka dla 3 latka

by - czerwca 29, 2016


Kiedy zaopatrywałam się w książeczki 6+ kątem oka zobaczyłam, że na półkach księgarnianych aż roi się od zeszytów aktywizacyjnych dla 2-3 latków. Nie byłam przekonana, czy jest sens pracować z takim maluszkiem na tego typu publikacjach. Pierwsze tytuły nabyłam z czystej ciekawości nie licząc na powodzenie. Od razu odkryłam jak bardzo się myliłam. Alusia jest zachwycona mogąc pracować z takimi właśnie książeczkami. Są kolorowe, przyciągające, najczęściej wyposażone w naklejki i posiadają zadania dostosowane do danego wieku - choć tym nie ma się co tak do końca sugerować. Bo Ala jako 2,5 latek odnajduje się doskonale w książeczkach 3+ choć niektóre zadania są dla niej za trudne, natomiast te dla 2 latków są już za proste. Warto wypróbować kilka tytułów i poznać możliwości własnego dziecka, bo zdecydowanie smyk, smykowi nie równy. Zupełnie też inaczej ma się sprawa jeżeli weźmiemy pod uwagę dziecko z którym dużo pracowano na podobnych pomocach i takie które je widzi po raz pierwszy. 
Jako pierwsze pod lupę wzięłam Wydawnictwo Zielona Sowa gdyż jest tam dużo, bardzo ciekawie i solidnie przygotowanych pozycji dla najmłodszych. Kiedy Wojtko był mały większość książeczek mieliśmy właśnie od nich. Ładne wydanie, przykuwające uwagę obrazki i atrakcyjna cena - to zdecydowane plusy.
Rymowanki naklejanki to seria dla dzieci w wieku 1 – 3 lat, seria pokazująca świat zwierzątek, owoców, warzyw i pojazdów. Najmłodsi nauczą się nowych słówek, poznają to czego jeszcze nie znały, a przy okazji mamy możność treningu kolorów, dźwiękonaśladownictwa, budowania prostych zdań i wypowiedzi.
W każdej książce znajdziemy rymowane zagadki, które dziecko ma odgadnąć, aby przykleić właściwą naklejkę. Początkowo nie będzie zapewne łatwo ale po chwili Ala się zorientowała, że przy zagadkach widać zarysy pojazdów jakie należy nakleić i wybierała spośród dwóch obrazków ten który według niej bardziej odpowiadał opisowi. Bardzo fajny zabieg bo dla maluszka który jeszcze nie do końca jest obeznany z poleceniami i ich rozumieniem a także nie może ogarnąć myślami i koncentracją zbyt wiele, wybranie spośród dwóch obrazków - właściwego jest wyzwaniem ale nie frustruje. Satysfakcja jest wielka i radość również a korzyści moc. Dziecko uczy się słuchać, koncentrować, dokonywać wyboru a w nagrodę dostaje naklejkę. Takie podejście pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i kojarzenie faktów, rozwija wyobraźnię, a także koordynację wzrokowo-ruchową podczas naklejania. Obok zgadywanek naklejanek na każdej rozkładówce, po prawej stronie dziecko odnajdzie prostą kolorowankę z grubymi konturami w sam raz dla najmłodszych szkrabów.


 Piękna estetyka, czytelne strony, duża prostota i brak chaosu. 
Dostosowane do możliwości i zainteresowań dzieci 2-3 letnich.
Polecamy !

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Ja kupowałam córeczce inną serię takich książeczek od 2 roku życia i sprawdziły się świetnie ;) jak skończyłysmy jedną , to będąc na zakupach córeczka sama podchodziła do półki z książeczkami i chciała następną :-) super zabawa i nauka :-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.