Kocham Polskę - Poczet wielkich Polaków

by - czerwca 05, 2016 Od samego początku niezwykle ważnym aspektem wychowania było dla mnie kształtowanie w dzieciach miłości do ojczyzny. Nie poprzez wydumane i niedzisiejsze aspekty ale takiej realnej miłości do kraju w którym przyszli na świat i w któym żyły pokolenia naszych wspólnych przodków. Uważam, że ojczyzna to cząstka nas samcyh i coś co pozwala nam budować swój system wartości. 
Jak uczyć dzieci patriotyzmu? Najlepiej na przykładach. Pokazywać jak niezwykła jest flora i fauna naszego kraju. Odwiedzać muzea, odkrywać perełki architektoniczne, zamki, pałace i inne zabytki. 
Zaznajamiać dziecko z obyczajami z kulturą naszego kraju, podtrzymywać tradycje.
Zachwycić je różnorodnością gór, rzek, jezior, morzem.
Dbać o rozwój języka, chadzać do teatrów, czytać książki, rozmawiać i dyskutować. Przecież każdy z nas wie, że literatura dziecięca znakomicie utrwala i wzbogaca kulturę językową, a dodatkowo umacnia i rozwija przywiązanie do kraju rodzinnego. Dlatego jak najczęściej opowiadajmy malcom baśnie, legendy, czytajmy książki w połączeniu z oglądaniem ilustracji.
Dziś książka która jest kolejnym wspaniałym sposobem na pokazanie młodemu człowiekowi jaka to duma - być Polakiem.  Kocham Polskę - Poczet Wielkich Polaków - został wydany z myślą o 1050 leciu chrztu Polski. 
Rocznica przyniosła wiele niezwykłych perełek a ta ksiązka zdecydowanie jest jedną znich. Piękne wydanie i niezwykła skarbnica wiedzy a za razem hołd oddany naszym wielkim przodkom.
Książka bogato ilustrowana i napisana piękną polszczyzną. Chronologiczny układ, począwszy od Mieszka I skończywszy na Janie Pawle II pozwala nie tylko odkryć i poznać wielu niezwykłych bohaterów ale jednocześnie prześledzić dzieje naszego kraju.  Każdy Polak powinien z dumą przeglądać karty tej książki która pokazuje sylwetki prawdziwych patriotów, którzy swą postawą i życiem świadczyli o wyjątkowości narodu polskiego.Wielcy Polacy to ci, dzięki którym żyjemy w wolnym i pięknym kraju – naukowcy, bohaterowie bitew, kapłani, biskupi, królowie i polski papież – bez nich nie byłoby Polski. Postacie nietuzinkowe, uczestnicy niesamowitych przygód – nieraz tajemniczych i do dziś zagadkowych. Oni dokonywali niewiarygodnych czynów, odznaczali się odwagą, bohaterstwem, a także mądrością i talentem.
Zapoznając dzieci z życiorysami naszych wielkich przodków, oddajemy im hołd, a przyszłe pokolenie uczymy miłości do ojczyzny.
To jednocześnie książka która każe nam pamiętać ! Każda z osób które zostały tu opisane odcisnęła dłoń na historii naszego kraju, każdej z nich z osobna powinniśmy być wdzięczni. Wdzięczni za Polskę taką w jakiej możemy żyć !
Kocham Polskę- Poczet wielkich Polaków
Autor: Joanna i Jarosław Szarkowie
Wydawnictwo Rafael
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 32
Wymiary: 20x29 cm

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.