Odkrywam Azję

by - czerwca 04, 2016


 Dzieci lubią odkrywać, obowiązkiem każdego rodzica jest podsycać tą ciekawość świata. Cudownie jest obserwować młodego człowieka i na każde zadane pytanie odpowiadać najpełniej jak się da. Okres zadawania miliona pytań nie będzie trwał wiecznie i choć czasem brakuje już sił, warto ! 
Sama doskonale pamiętam czas kiedy siadałam przy tacie i buzia mi się nie zamykała. Chciałam wiedzieć to czego nie wie nikt a tata odpowiadał, on wiedział wszystko! Dziś to ja stoję przed tym wyzwaniem. Jednak skok jaki przeszliśmy przez te 20 lat sprawił, że dostęp do wiedzy i możliwości jakie nam daje cywilizacja są niezwykłe. Dlatego uwielbiam książki, są one oknem na świat, również ten z którym nie mamy na co dzień styczności. Dziś jeden 6 z tytułów serii wydanej przez wydawnictwo Books Sp. z o.o.
"Odkrywam" wśród których możecie poznać wszystkie kontynenty naszego globu. 
Książeczki są znakomitym sposobem na poznanie kontynentów, na odkrycie świata, na ogólne i przedstawione w formie ciekawostek odkrywanie obcych kultur. Zdecydowanie świetna pozycja dla dzieci już od 5 roku życia, poparta wieloma, wyrazistymi i barwnymi grafikami. Dziecko dzięki tym książeczkom może wraz z rodzicami podróżować i odkrywać.
Każdy z kontynentów charakteryzuje się innym klimatem, fauną i florą, zamieszkują je różni ludzie, a niektóre zakątki są tak tajemnicze, że trudno do nich dotrzeć. Malownicze krajobrazy, fascynujące zwierzęta i niezwykłe historie.
Książeczka ma ładny, przejrzysty układ. Na samym początku zapoznajemy się z państwami Azji oraz z mapką przedstawiającą poszczególne państwa. Poza roślinnością i zwierzętami z książka odkryjecie najważniejsze miasta, starożytne i nowoczesne wytwory, kulturę tradycję i obyczaje. Poznacie zabytki architektury azjatyckiej i najsłynniejszych wielkich tego kontynentu. 
Bardzo ciekawa pozycja którą skierowałabym do dzieci w wieku 5-10 lat. Barwna, napisana prostym językiem. Pokazująca to co najistotniejsze i najciekawsze w danym kontynencie. Super lektura dla tych którzy chcą rozbudzić w dzieciach głód geograficznej wiedzy.
Bardzo jestem ciekawa pozostałych tytułów z serii, zaczęliśmy od jednego, ale seria bardzo przypadła do gustu Wojtusiowi więc kolejny wybór myślę, że padnie na obie Ameryki i Australię. ODKRYWAM AZJĘ
Autor: S Nałęcz
Wydawnictwo Books Sp. z o.o.
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 32
Wymiary: 27.7x20.9x0.7 cm

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.