50 faktów z historii medycyny

by - listopada 18, 2017


Nie dawno opisywałam Wam książkę o 50 zwierzętach które zmieniły dzieje historii, dziś publikacja z tej samej serii jednak o zgoła odmiennej tematyce. 50 faktów z historii medycyny - od dziejów najwcześniejszych po chwilę obecną.
Zanim jednak przejdę do samej ksiązki zainteresowanym ksiązkami z serii chciałam napomknąć iż w serii znajduje się dużo więcej ciekawych zagadnień i tak znajdziecie wśród nich:
- 50 typów broni które zmieniły bieg historii (o tej książce napiszę już niebawem)

Historia medycyny, sięga bardzo odległych czasów, a jedna człowiek zawsze troszczył się o zdrowie i dobre samopoczucie. Od zawsze szukał medykamentów i sposobów aby zdrowie podratować i utrzymać. Dzięki tak długiej historii i niezwykłemu jej rozwojowi, od podwalin aż po dzisiejsze nowoczesne technologie, nasze życie w niezwykły sposób się zmieniło i zmienia się każdego dnia. 
Wato jednak sięgać do korzeni i odkryć jak to było niegdyś?
Od czego się zaczęło? Jak człowiek krok po kroku czy też z pomocą przypadku doszedł do obecnego stanu wiedzy. Kto zasłynął w rozmaitych dziedzinach i jakie sprzęty i metody które dziś są nie do pomyślenia w dawnych czasach były stosowane. 

Historia jest ułożona chronologicznie, a każdy z zaprezentowanych tu obiektów wyznacza kolejny ważny krok w zdobywaniu wiedzy medycznej. Niektóre z tych przedmiotów są dobrze znane, jak choćby stetoskop, aparat rentgenowski czy słoiczek z tabletkami aspiryny. O innych wiedzieliśmy mniej, na przykład o dziwacznych maskach noszonych przez lekarzy walczących z zarazą w XIV wieku. Niektóre są wyrazem wyjątkowej kreatywności, a czasem bezsilnej próby walki ze śmiertelnymi chorobami, o których niczego nie wiedziano.
Wciągająca, ciekawa podróż w przeszłość aż po czasy dzisiejsze. 
Medycyna jakiej nie znacie a którą zdecydowanie warto odkryć, wciągające kompendium wiedzy i ciekawych faktów. W mojej opinii bardzo ciekawy pomysł na prezent. 

AUTOR: PAUL GILL
Format: 17 x 24 cm
Stron: 224
Oprawa: twarda, foliowana
Data wydania: 2017
Przekład: Jerzy Jarosław MalinowskiA może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.