Opowiem Ci mamo... co robią Dinozaury

by - listopada 13, 2017


Lubicie wielkoformatowe, pięknie ilustrowane, arcyciekawe, pobudzające wyobraźnie, zachęcające do rozmowy, zawierające tysiąc i jeden detali książki dla starszaków ?
Jeżeli tak to dziś coś dla Was. Jeżeli w dodatku Wasze dziecko fascynują dinozaury to ta książka zdecydowanie musi się pojawić w mikołajowym worku Waszej pociechy, tudzież pod choinka. 

Mało czytania, dużo oglądania, spora dawka wiedzy prehistorycznej dla najmłodszych, doskonałe poczucie humoru i smaku, bardzo klimatyczne i trafne ilustracje. Długie godziny do przegadania i przedyskutowania no i oglądania, oglądania, oglądania. 

Dwóch głównych bohaterów Kudłacz i jego kumpel karaluch przez przypadek trafiają na jajowatą kapsułę czasu. Bo choć żyją w czasach w których dinozaury już nie istnieją cofają się daleko, daleko w przeszłość i podążają od Triasu, przez Jurę aż do najciekawszej i najszerzej zobrazowanej Kredy. Moc ciekawostek, faktów i zadań interaktywnych, czyli jednym słowem, o nudzie nie ma mowy. 

 Kogo tam poznają: olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, wiele innych gadzin. 


Na każdej rozkładówce czają się humorystyczne smaczki, które uwielbiamy wprost wyszukiwać.
A podczas każdej lektury i tak znajdujemy inne śmiesznostki. Poza dinozauro-faktami, dowiemy się też co nieco o innych zwierzętach, jakie żyły w ich towarzystwie giga gadów oraz o naszej planecie. Bardzo fajna pozycja i czuje, że to będzie jedna z tych naj, naj w serii Opowiem Ci mamo. 

Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie.

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Emilia Dziubak
rok wydania: 2017
liczba stron: 28
format: 200x280 mm
przedział wiekowy: 0-10

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.