Pamiętnik Świętego Mikołaja - 7 sekretów

by - listopada 25, 2017


Jeżeli szukacie nieszablonowej książki o Mikołaju - oto ona, jedyna taka opowieść 
przygodowo - sensacyjana ze świętym w roli głównej. 
Książka opowiada w 7 opowiadaniach o niezwykłych przygodach Mikołaja, dalece wykraczając poza to czego ktokolwiek może się spodziewać. Co prawda akcja w dużej mierze toczy się w Laponii.
Co prawda Mikołaj to ten sam znany nam i dobroduszny staruszek, napędzający swoje sanie paliwem z miłości. Co prawda posiada on renifery, zwierzęcych przyjaciół i krasnoludki w roli pomocników. Ale historie przytoczone w tej książce są zupełnie niebanalna i nie raz i nie dziesięć wywołają niekontrolowany wybuch śmiechu. Co dodatkowo istotne opisują one też 7 sekretów świętego Mikołaja a są nimi bardzo mądre i pouczające słowa. Mała kropelka istoty świąt na każdy rozdział.
Mikołaj ratuje małego wielorybka (tzn małego jak na wieloryba rzecz jasna :P), przepędza i doprowadza do poddania się piratów planujących paskudną akcję, niczym najsprawniejszy człowiek świata omija zastawione na niego przez maluchy pułapki ale jednocześnie spełnia też marzenia dzieci a zwłaszcza tych które najbardziej na to zasługują. Wszystko to co intrygujące wokół osoby Mikołaja, książka podaje w tych 7 rozdziałach, ale jednocześnie pokazuje młodym czytelnikom, co tak naprawdę się liczy i o co w tym wszystkim chodzi. 

Bajki napisane są z fantazją i humorem, a równocześnie stają w obronie wartości chrześcijańskich i wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem książki są urocze ilustracje, osadzone w polskich realiach świąt.
Książka która nas bardzo zaskoczyła, na plus oczywiście. Bo jest zupełnie inna niż te które posiadamy. Dlatego warto się przyjrzeć jej z bliska. Mądra wartościowa, poprawiająca nastrój,  nieszablonowa i z polotem :)

Kategoria wiekowa: wiek przedszkolny i szkolny
Liczba stron 110
Oprawa twarda


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.