Wielka Księga ozdób bożonarodzienowych - składanki i wypychanki

by - listopada 26, 2017


Lubimy tworzyć, to wiecie. Dlaczego ?
Bo zajmuje nam to czas, bo daje dzieciakom możliwość nabycia nowych umiejętności, bo pozwala im się wyżyć w twórczy sposób, bo powstają z tego dzieła które cieszą oko i dają dzieciom wielką satysfakcję. Jednak zwłaszcza teraz kiedy moja ruchomość i możliwości mobilne są ograniczone (8,5 miesiąca z brzuszkiem za mną) bardziej nawet niż zwykle cenię sobie takie pozycje jak ta, którą chciałabym Wam dziś pokazać. 
To bardzo fajna publikacja dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Oczywiście im poważniejszy wiek, tym łatwiej złożyć prace z tej książki i samodzielne wykonanie nabiera nowego znaczenia.
Ja chcąc zrobić zdjęcia do tego wpisu, pokazałam książkę Ali myśląc o wykonaniu, jednej góra dwóch prac - skończyło się to jednak na tym, że po dwóch dniach książka jest już w całości wypchnięta a pokój dzieci wygląda tak jakby Boże Narodzenie miało być już jutro hahahah. 
Jeżeli chodzi o pracę z 4 latką i tą publikacją - ładnie wypycha, zagina, nie radzi sobie tylko z łączeniem elementów i bardziej skomplikowanymi projektami. Nie mogę powiedzieć jak poradziłby sobie starszak bo Ala wykonała wszystkie możliwe prace jakie były do wykonania. Jednak patrząc na jej możliwości myślę, że dzieci 6+ poradzą sobie z tą książką bez pomocy osób trzecich. Co znajdziecie w książce ?
Zbiór świątecznych, zimowych i mikołajowych prac do wypchnięcia, złożenia i to bez pomocy kleju czy nożyczek. Tylko wprawne ręce, tyle Wam trzeba. W dodatku książka zawiera też 3 arkusze świątecznych naklejek, którymi dzieci mogą przyozdobić wedle własnego zamysłu wszystkie projekty. 


Wielobarwne, sztywne, trójwymiarowe dzieła to piękna ozdoba i jednocześnie wspaniały trening umiejętności manualnych dziecka. Ta pełna niespodzianek książka aktywizująca zachwyci dzieci i rodziców, pragnących wspólnie przygotować dekoracje do świąt Bożego Narodzenia.
W zestaw dekoracji do wykonania wchodzą girlandy, bombki, bałwanki, Święty Mikołaj i aniołki do powieszenia na choinkę kalendarz adwentowy, ozdoby do dekorowania okien i świątecznego stołu, choinka z kartonu, kartki świąteczne (w tym jedna w 3D), wieniec adwentowy, pudełko na prezenty, a także drobne podarunki.


Do każdej pracy jest opis i ilustracje obrazujące wykonanie krok po kroku. 
Jednak prace są proste i intuicyjne, nawet bez opisów nie ma problemu z ich tworzeniem.
Pięknie, zajmująco i ciekawie :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.