Child watch - bezpieczeństwo i funkcjonalność

by - listopada 17, 2017


Kiedy dziecko wchodzi w okres szkolny, jego wolność i samodzielność wchodzi na inny poziom.
Nie jest już przedszkolakiem, odstawianym pod drzwi i odbieranym w ten sam sposób.
Musi samo iść do szatni, samo trafić do klasy, często gęsto samo po lekcjach udać się na świetlicę lub na zajęcia dodatkowe. Co odważniejsi rodzice korzystają też ze szkolnych busów (mówię tu o dzieciach i rodzicach spoza miasta), kiedy dziecko musi na busa dotrzeć i wrócić do domu. Z każdą klasą ten próg samodzielności staje się coraz wyższy. Jednak każdy rodzic chce mieć pewność. Każdy z nas chce wiedzieć, że dziecko jest pod opieką, chce wiedzieć, że nic mu nie zagraża, że jest tam gdzie być powinno.
Owszem istnieją telefony, ale raz że nie jestem fanką wręczania dzieciom telefonów, a dwa, że taki 7 latek to dość roztrzepany typ młodego człowieka. Podejrzewam, że mój Wojtek do tygodnia albo telefon by zgubił, albo wsadził w byle jaką kieszeń i nie pamiętał o jego istnieniu, tak czy siak marna szansa aby korzystał z niego w odpowiadający mi sposób. Bo świadome i mądre, korzystanie z nowoczesnych sprzętów, przychodzi dużżżżo, dużżżżo później. Jednak okazuje się, że są gadżety mądrzejsze i zapewniające z jednej strony komfort rodzicowi a drugiej nie wadzące dziecku, ba raczej dające wielką satysfakcję z bycia posiadaczem takiego bajeru.
O czym mowa ?
Smartwatch dla dziecka - o którego istnieniu, jeszcze do nie dawna nie wiedziałam :)
Jest to niezwykły zegarek, który z pewnością pozwoli nam rodzicom spokojnie funkcjonować i mieć kontrolę na odległość. Co fajne to wygląd zegarka. Nie rzuca się w oczy, ma zminimalizowaną liczbę przycisków, dotykowy ekran - bez problemu poradzi sobie z nim każdy pierwszoklasista. Poza tym, że jest zegarkiem jest jednocześnie lokalizatorem i działa na zasadzie telefonu, z ograniczonymi (przez nas) możliwościami rzecz jasna - w końcu wręczamy go dziecku. Dostajecie zegarek z ładowarką w jednym z 4 kolorów:
Oraz w pakiecie:
- Bieżąca i historyczn lokalizacja dziecka
- Powiadomienia email, SMS o tejże lokalizacji
- Strefy bezpieczne - które ustawiacie czasowo i indywidualnie
- Blokada niechcianych połączeń
- Nasłuch
- Dostęp do panelu przez WWW oraz przez aplikacje Android oraz oraz Apple iOS (iPhone)

I zasadniczo tyle w zupełności wystarczy. Dziecko ma na ręce zegarek, my wiemy gdzie jest, możemy się też z nim skontaktować i oczywiście ono z nami. W dodatku zegarek posiada wbudowany budzik, który przypomni właścicielowi o najważniejszych punktach harmonogramu dnia, jak na przykład, że czas wracać do domu :)


Nasz Smartwatch to:
Dotykowy ekran, Zegarek, Telefon (z zainstalowaną już kartą SIM oraz indywidualnym numerem telefonu), Lokalizator GPS + WiFi, Budzik
W pakiecie posiada 30 minut na start
Jest gotowy do użycia w 5 minut od wyjęcia z pudełka
Współpracuje z systemem CALMEAN - oprogramowanie w języku polskim – Panel Kontrolny na stronie CALMEAN i aplikację na telefon z systemem Android oraz Apple iOS (iPhone)

Dodatkowo otrzymujecie gwarancję na 12 miesięcy oraz bezpłatne aktualizacje.

Co ważne po ustawieniu stref bezpieczeństwa ( strefy bezpieczeństwa dziecka można ustalić na podstawie jego planu zajęć, można ustalić również dni tygodnia i ramy czasowe, w których dana strefa ma obowiązywać), zostaniecie powiadomieni o ich opuszczeniu przez dziecko czy tez o powrocie do nich. Dziecko także zostanie sygnałem dźwiękowym poinformowane o konieczności powrotu. Taki dyskretny sygnał od rodzica, że chyba nie jest tam gdzie być powinno ;)

Z boku znajduje się też malutki przycisk SOS, uruchamia się on po nienaciśnięciu przez dziecko. Przycisk SOS umożliwia wykonanie połączenia alarmowego. Gdy dziecko go naciśnie, Child Watch zadzwoni i wyśle SMS do rodzica oraz wyśle wiadomość do opiekuna. Telefon alarmowy czyli ten pod który zegarek dzwoni ustalamy sami, mamy możliwość wprowadzenia dwóch takich numerów.

Dokładny lokalizator Lokalizator GPS wspomagany przed nadajniki operatorów komórkowych i sieć Wi-Fi pozwala sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Wystarczy włączyć aplikację na swoim telefonie z systemem Android oraz Apple iOS (iPhone) lub zalogować się do Panelu Kontrolnego na stronie www.calmean.com. Lokalizator sprawdza miejsce pobytu dziecka co 2 minuty i wysyła na serwer informację o jej aktualnym położeniu Jeśli przebywa ono w określonym miejscu przez dłuższy czas, zegarek przechodzi w stan uśpienia, aby zaoszczędzić baterie, a gdy ponownie znajdzie się w ruchu, na serwerze pojawi się informacja o aktualnej lokalizacji.

CALMEAN Child Watch działa jak telefon komórkowy. Wykonuje i odbiera połączenia telefoniczne. Opiekun ma wgląd w książkę telefoniczną. W aplikacji lub Panelu Kontrolnym na stronie www.calmean.com może zaakceptować numery telefonów, które będą mogły dodzwonić się do dziecka.
Zegarek. Godzina i data ustawiają się automatycznie, dostosowując się do lokalnego czasu. 
Budzik. Zdalnie można ustawić trzy budziki, które przypomną dziecku o ważnych zadaniach.Wszystko wspaniale ale teraz jeszcze kilka słów o kosztach. Pierwszy miesiąc korzystania z systemu CALMEAN jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje od 9,90 zł i poza tym co opisałam powyżej obejmuje jeszcze system nagród dla dziecka, funkcję Zdrowie, 30 minut na rozmowy wychodzące co miesiąc, pakiet 30 SMS-ów wychodzących z zegarka z informacją o tym, co dzieje się z dzieckiem. Co ważne wykupienie pakietu nie zobowiązuje do podpisywania żadnych stałych umów okresowych. W każdej chwili możesz zrezygnować z korzystania z CALMEAN i zacząć go używać ponownie w dowolnym momencie.

Co myślicie o takim rozwiązaniu ?
Czy Wasze dzieci posiadają Smart watch ?
Czy sprawdza się wśród najmłodszych dzieci ?

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.