50 typów broni które zmieniły bieg historii

by - listopada 19, 2017


Oto ostatnia z książek z 50 tką w nazwie, jaka pojawi się na blogu w tym mikołajowo-choinkowym czasie. Zawsze najwięcej kłopotów sprawiają (przynajmniej mi) prezenty dla męskiego grona odbiorców. Bo mężczyźni są praktyczni, nie lubią rozrzutności, cenią sobie klasykę.
No nie jest łatwo. A taka piękna pozycja jak ta, powinna przykuć uwagę każdego faceta zainteresowanego militariami i historią. A w moim okręgu to będzie jakieś 50% zadowolonych i usatysfakcjonowanych z prezentu panów. Dodam też, że książka jest naprawdę ciekawie napisana i sama chętnie po nią sięgnę, zresztą już przeczytałam sporo podtytułów a jest ich 50. 
Bo dziś przed Wami tytuł  50 typów broni, które zmieniły bieg historii.Wszystko zaczyna się od kamiennego toporka i idzie chronologicznie, za koleją życia. Bardzo fajnie można sobie zobrazować jak wielkie postępy, na przestrzeni dziejów w tej kwestii nie rozłącznej z dziejami ludzkości się dokonały. 


Dziejom ludzkiej cywilizacji towarzyszą i wpływają na jej kształt konflikty. Podczas najważniejszych z nich często pojawiały się nowe rodzaje broni, od pierwszego prehistorycznego toporka po granat ręczny, od średniowiecznych machin oblężniczych po roboty, które wkrótce zaczną być wykorzystywane w walce. Niektóre z tych rodzajów broni odegrały rolę decydującą, jak bomba atomowa “Little Boy” zrzucona na Hiroszimę. Inne stały się bronią kultową, jak karabinek automatyczny AK – niegdyś symbol komunizmu, a obecnie terroryzmu i najbardziej rozpowszechniony karabin świata.

Militaria wciąż udoskonalane, opierają się jednak na zdobyczach poprzednich stuleci. 
3500 lat naszej opowieści jaka się snuje i która będzie nam towarzyszyła już zawsze. Bardzo obrazowa i bogato zilustrowana pozycja. Poza opisami mamy tu też specyfikacje techniczne.
Kompendium wiedzy militarnej w 50 rozdziałach. 

AUTOR: JOEL LEVY
Format: 17 x 23 cm
Stron: 224
Oprawa: twarda
Przekład: Jerzy Jarosław MalinowskiA może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.