Ilustrowany Atlas Świata dla Dzieci

by - listopada 26, 2017


Bardzo lubię szperać w książkach przyrodniczych i geograficznych dla dzieci - bo wiem, że będą przyjęte w domu z wielkim uśmiechem i zaciekawieniem. Tak to już u nas jest i bardzo mnie to cieszy. Dlatego każdą nowość w tej dziedzinie od razu wyhaczam i sprawdzam czy warto ją mieć. 
I tak kiedyś podczas zakupów spożywczych wypatrzyłam ten oto Atlas Świata dla Dzieci. 
Atlas bardzo fajny bo z jednej strony napisany przystępnie i pod dzieci a z drugiej strony zawierający dość szeroką wiedzę geograficzną na temat świata. Takiej pozycji szukałam, z jednej strony dobrej już dla przedszkolaków a z drugiej idącej dużo dalej i wykraczającej poza wiek przedszkolny. Atlas wypełniony samymi mapami dla kilkulatka nie byłby pozycją ciekawą ale już taki nasycony dodatkowo zdjęciami, ilustracjami, przekrojami, krótkimi rzeczowymi faktami i ciekawostkami, że o quizach nie wspomnę, jak najbardziej.
Bo takie podejście bardzo wciąga i zachęca do zdobywania wiedzy.Książka zaczyna od kosmosu, potem od wstępu dotyczącego Ziemi jako planety i rozmaitych zjawisk jakie na niej zachodzą, różnych krajobrazów występujących w najbliższym dla Polskich dzieci środowisku. A następnie od mapy świata do kolejnych kontynentów. Pierwsza jest Europa a przy okazji tuż za nią Polska. Mamy tu mamy fizyczne, mapy surowców naturalnych oraz mapy administracyjne czy polityczne. Nie zapomniano też o flagach, ciekawostkach, ważnych faktach i innych informacjach. Czasem nie proste pojęcia, pięknie zilustrowane i w prosty sposób opisane, stają się całkiem nieskomplikowane i przyswajalne. 


Naprawdę fajne połączenie profesjonalnego atlasu z dodatkami dla maluchów. W dodatku książka jest w bardzo korzystnej cenie, zwłaszcza w odpowiednich księgarniach internetowych a co godne uwagi zawiera też całkiem sporych rozmiarów, składaną polityczną mapę ścienną Europy.
Jeżeli macie w domu małych geograficznych zapaleńców i podróżników, lub dzieci w których chcecie obudzić ciekawość świata. To bardzo polecam tą publikację. A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.