Akademia mądrego dziecka - ruchome elementy

by - marca 23, 2018


Zaczynam aktywnie kolekcjonować książeczki dla Kuby. 
Sztywne, dziecioodporne, kolorowe, przejrzyste, z pomysłem, takie które mi stworzą i wykreują kolejnego wielbiciela literatury ! (Choć może na początku także smakosza ze ślinotokiem :P)
Wydawnictwo Egmont w tym miesiącu zaszalało z cudownymi pozycjami wydawniczymi a i o najmłodszych czytelnikach nie zapomniało. 
Dzięki temu mam zaszczyt Wam zaprezentować rewelacyjne i znakomite jakościowo przesuwanki.
Tytuły jakie można dostać są cztery na blogu zobaczycie trzy ale istnieje też książeczka o pojazdach.
 


Książeczki są po prostu rewelacyjne ! Z ręką na sercu bez słodzenia jedna z lepszych w naszej sztywniakowej kolekcji dla najmłodszej grupy odbiorców. Grubaśne stronice, białe tło, piękne wyraziste obrazki, no i ten cudowny element zaskoczenia na każdej stronie. Jaki maluszek się temu oprze skoro moje przedszkolaki zapałem bawią się książeczkami już trzeci dzień :DKsiążeczka o kolorach to 5 rozkładówek plus okładka która również jest przesuwalna. 
5 rozkładówka to podsumowanie pierwszych 4 na której maluszek odkryje 4 podstawowe barwy, czerwoną, niebieską, żółtą oraz zieloną. Bardzo podoba mi się estetyka i klarowność jaka panuje na każdej stronicy. Oraz jakość wykonania, bo naprawdę baaaaardzo by się trzeba było postarać, aby coś zniszczyć. W drugiej książeczce spotkamy zwierzaki które kocha każdy maluszek. Wraz ze zwierzakami przywędrowały także wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Książeczka znakomicie nadaje się do zabawy w aku-ku, gdyż zwierzątka w przesuwankach świetnie się ukrywają będą odpowiedzią na pierwsze maluszkowe zagadki.  5 rozkładówka to miejsce gdzie spotkamy wszystkich mieszkańców wsi w jednym miejscu. Doskonała do pokazywania małym paluszkiem i powtórki z odgłosów. 
Ostatnia książeczka pokazuje maluszkowi przedmioty z najbliższego otoczenia czyli te które może znaleźć w domu. Mamy tu salon, kuchnie, sypialnie oraz łazienkę. 
Ostatnia strona to przekrój całego domu. 
Sporo nowego słownictwa, piękne ilustracje, no i te kuszące przesówanko-obracanki :)Znakomita propozycja dla najmłodszych odkrywców :)
Książeczki należą do serii AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.