Pingolo - Zabawka Roku 2017

by - marca 27, 2018


Gra Pingolo zdobyła tytuł Zabawki Roku 2017 a nagrodę przyznały same dzieci. 
Nie dziwi mnie ten fakt nic a nic, a już sam wygląd gry jest niezwykle kuszący i obiecujący. 
Jeżeli macie pod ręką dzieci w wieku przedszkolno - wczesnoszkolnym możecie sięgać po tą grę w ciemno. Jestem przekonana, że czekają Was wspaniałe rozgrywki ale też inne tematyczne zabawy bo z takimi elementami gry i dziecięcą wyobraźnia doprawdy wiele więcej nie trzeba. Ba, mnie też wiele nie trzeba i już mam kilka fajnych zabaw na pamięć i w kolory dla mojego najmłodszego dziecięcia.Co w pudełku ?
Może zaczniemy od pudełka i wyprasowanki. Nie są one wyjątkowo grube i trwałe, zwłaszcza jeżeli tak jak u nas graczami sa przedszkolaki, czasem w większej liczbie i z pakowaniem i odpakowywaniem radzą sobie samodzielnie. Dlatego nasze pingwinki od razu pudełko opusciły i trafiły do materialowego woreczka.

W pudełku znajdziecie;

  • 12 identycznych pingwinów
  • 12 jaj w 6 kolorach
  • 2 kostki sześcienne które zamiast oczek maja kolory odpowiadające kolorom jaj
  • 4 pasma gór lodowych z numerami służącymi  do zliczania zdobytych pingwinów i jaj

Elementy są doskonałej jakości a przy okazji są naprawdę przyjemne dla oka. Jeżeli chodzi o pingwinki są identyczne nie bez powodu jak również nie bez powodu są puste w środku. Wszystko to po to aby można było w nich ukryć jaja które jak widać są dla odmiany rozmaite. 

Każdy pingwin siada na swoje jajo. A następnie chodzi sobie z tym jajem wte i wewte, aby nikt nie wiedziała który pingwin na jakim jaju siedzi. Kiedy już pingwiny przestaną się mieszać, można zacząć grę. Każdy z graczy otrzymuje jedną taflę góry lodowej z numerkami i kolejno rozgrywający rzucają kostkami. Jak można się domyślić, kolory wyrzucone na kostkach mówią nam o tym jakich jaj szukamy pod pingwinami. Gracz którego była kolej, podnosi jednocześnie dwa pingwiny, w taki sposób aby jaja we wnętrzu pingwina były widoczne dla pozostałych graczy i jego samego rzecz jasna również. Jeżeli uda się znaleźć właściwe jajo, pingwin trafia na górę lodową danego gracza. 
Wygrywa ten, kto zdobędzie jako pierwszy, 6 pingwinów lub przewagę liczebną nad rywalami. 

Dla starszych i bardziej odpornych na przegraną oraz rywalizację dzieci, wprowadzono dodatkowy wariant gry. Tak zwane podbieranie sobie pingwinów. Jeżeli zawodnik wylosuje jakiś kolor i wie, że jest on pod którymś z pingwinów innego gracza (mowa o pingwinach już zdobytych), może go zabrać, oczywiście tylko wtedy jeżeli strzał kolorystyczny był trafiony. 

Jeżeli chodzi o tą grę, to nic dodać nic ująć, geniusz tkwi w prostocie. Jest to doskonała i pełna emocji gra pamięciowa, wprowadza rywalizację i wiele pozytywnych wrażeń. Za to wszystko jak i za doznania estetyczne elementów pokochały ją dzieciaki bezgranicznie. Bardzo fajna, nie wymagająca taktyki, o zupełnie nieskomplikowanej mechanice, co uwielbiają zwłaszcza maluchy. Luźna, bezstresowa i sympatyczna gra dla całej rodziny. Błyskawiczne tłumaczenie zasad, błyskawiczne przygotowanie do gry oraz naprawdę krótkie rozgrywki. 
Moc radości i zabawy, nie tylko podczas grania. 


A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Swietna! Wpisuje na liste inspiracji na Dzien Dziecka! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra naprawdę warta swojej ceny. Nic więc dziwnego, że została wyróżniona nagrodą :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.