Fakty i ciekawostki - ciało

by - marca 07, 2018


Książek o ludzkim ciele przez nasz dom przewinęło się wiele. Jednak nie myślcie, że skończyłam poszukiwania. Stale szperam w nowościach i sprawdzam kolejne tytuły. Każdy z nich wnosi coś nowego. Wydawcy zawsze dokładają coś ciekawego, gdyż książek o ludzkim organizmie, jest tak dużo, że muszą skusić czymś wyjątkowym. A to podejściem do tematu, a to jakimś przyciągającym dodatkiem czy gadżetem.
Na tą książkę jakiś czas temu trafiłam w Biedronce a kiedy już trafiłam, starannie ją przestudiowawszy wiedziałam, że ją chce.
Raz, że książki w tym temacie są zawsze drogie a ta ma bardzo korzystna cenę w stosunku do zawartości. A dwa że ma bardzo czytelni przekaz i doskonały dla nas stosunek tekstu do obrazu.

Czym poza ceną kusi książka? 
Dwiema rozkładanymi planszami, które pięknie pokazują ludzkie wnętrze oraz foliowymi wkładkami, które dają bardzo fajny półprzezroczysty efekt. 
Dodatkowo wszystkie informacje, fakty ciekawostki są podane w małych bitach lub wypunktowane. Czytelnik nie jest zalewany strumieniem tekstu. Język jest czytelny i prostu już dla dzieci wczesnoszkolnych.
W każdym z pięciu rozdziałów znajdziecie fakty i ciekawostki dotyczące ludzkiego ciała, a dzięki foliowym stronom z przekrojami dowiecie się, jak funkcjonuje organizm. 

Książka została podzielona na takie rozdziały jak:
  • Nerwy i zmysły
  • Serce i płuca
  • Tkanki mięśnie i kości
  • Trawienie i odżywianie
  • Hormony rozwój i odpornośćBardzo ciekawe zdjęcia, ilustracje i przekroje uatrakcyjniają lekturę i pozwalają lepiej pojąć nasz organizm. Bardzo solidna merytorycznie i ładnie wydana publikacja. Myślę, że zaspokoi potrzeby uczniów do końca 8 klasy szkoły podstawowej. 

Dla fanów dinozaurów polecam też książkę w tej tematyce z tej samej serii. 
Naprawdę robi wrażenie.


Autor: praca zbiorowa
Strony: 64, 
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: encyklopedie, słowniki, leksykony
Oprawa: oprawa twarda

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.